REKLAMA

Wirtuoz gitary Piotr Restecki dał świetny koncert w Końskich [wideo, zdjęcia]

W sali kawiarnianej Domu Kultury w Końskich w czwartek o godzinie 18.00 rozpoczął się koncert Piotra „Restka” Resteckiego. To wirtuoz gitary rodem z Kielc. 

REKLAMA

Bilety na to wydarzenie kosztowały 10 złotych, a mimo to sala nie wypełniła się po brzegi. Wśród widzów wypatrzyliśmy między innymi burmistrza Końskich Krzysztofa Obratańskiego.

Piotr „Restek” Restecki to Gitarzysta i kompozytor. Pobierał lekcje mistrzowskie u najlepszych pedagogów: Jerzy Pikor (Polska), Marco Tamayo (Kuba), Pavel Steidl (Czechy), Thomas Müller-Pering (Niemcy) i inni. Laureat wielu konkursów na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym. Restek występował na scenie z wieloma artystami z kraju i zagranicy, m.in. z: Tommy’m Emmanuelem, Prestonem Reedem, Jon’em Gomm’em, Andrzejem Piasecznym, Krzysztofem K.A.S.Ą. Kasowskim, Braćmi Cugowskimi. Od lat koncertuje, prowadzi warsztaty (Summer Guitar Festival Krzyżowa czy Przystanek Woodstock). Nagrywa dla radia i telewizji.

REKLAMA

Szerszej publiczności dał się poznać jako finalista pierwszej edycji programu Must Be The Music, a także jako mentor uczestników kolejnych edycji programów MBTM, Super Dzieciak oraz gość Kuba Wojewódzki Show. Współpracuje z zespołami jazzowymi, country, bluesowymi i rockowymi. Jest to muzykzakochany w fingerstyle’u. W kompozycjach i aranżacjach słychać wpływ Tommy’ego Emmanuela, Cheta Atkinsa, Merle Trawisa, choć nie stroni od muzyki Steve Vaia, Johna Scofielda, Milesa Davisa.

Kompozytorski talent Piotra i energia sceniczna, połączone z poczuciem humoru tworzą oryginalny spektakl muzyczny jednego aktora, który spotyka się z dużym uznaniem i entuzjazmem publiczności. Nie inaczej było w Końskich. Zachęcamy Państwa do obejrzenia fragmentów tego koncertu.

Zdjęcia:

REKLAMA