REKLAMA

Wolontariusze z dalekich krajów w Prywatnej Szkole Podstawowej [wideo, zdjęcia]

To była wyjątkowa lekcja geografii, kultury i tolerancji. W Prywatnej Szkole Podstawowej kilka dni temu pojawili się wolontariusze z odległych krajów by opowiedzieć o swoich ojczyznach. 

REKLAMA

Już po raz drugi gośćmi tej szkoły byli zagraniczni studenci, którzy w ramach wolontariatu i wymiany studenckiej odwiedzili placówkę. W spotkaniu brali udział uczniowie klas I, II i IV.  W tym roku Prywatna Szkoła Podstawowa gościła panów z Indii, Turcji i Sri Lanki. Wolontariusze: Mragana, Nanshuka i Mehmet poprzez przygotowane prezentacje multimedialne na temat swoich krajów zapoznawali uczniów m.in. z kulturą, przyrodą, położeniem, tradycjami swoich ojczyzn.

Uczniowie czynnie brali udział w spotkaniu i z pomocą nauczyciela języka angielskiego Michała Modrasa zadawali pytania gościom. Wykazali zainteresowanie szczególnie na temat sportu, kultury i zwierząt. Po ogólnym spotkaniu wszystkich klas wolontariusze prowadzili jeszcze lekcję w klasie IV podczas której rozmawiali z dziećmi na temat przedstawionych prezentacji, uczniowie wykonali na  zajęciach flagi tych trzech krajów. Na koniec wizyty uczniowie w podziękowaniu za zajęcia wręczyli wolontariuszom wykonaną przez siebie kartkę świąteczną z życzeniami.Tego typu spotkania pozwalają na doskonalenie umiejętności porozumiewania się w języku angielskim oraz pomagają w poznawaniu świata. Z pewnością w przyszłości w Prywatnej Szkole Podstawowej można się spodziewać kolejnych zajęć z międzynarodowymi gośćmi.

REKLAMA

Zdjęcia (Anna Klusek):

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *