REKLAMA

WOŚP ponownie zagra w Końskich. Znamy szczegóły [wideo]

Już w niedzielę w Końskich i w całym powiecie koneckim już po raz XXVII zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie szefem sztabu WOŚP w Końskich jest pracownik Domu Kultury Krzysztof Kowalski. W zbiórkę zaangażowanych jest ponad 200 osób. 

REKLAMA

„Mamy 110 rejestrowanych wolontariuszy, którzy stoją z puszkami. Kilkudziesięciu kolejnych wyjdzie nierejestrowych, ale również z identyfikatorami, oni będą do pomocy. Mamy osoby do pomocy w sztabie, na kuchni, przy liczeniu pieniędzy, mamy strzeleckie jednostki, ZHP, przyjedzie Czarna Flota. Można powiedzieć, że 250 osób się kręci przy finale” – opowiada nam Krzysztof Kowalski, szef sztabu WOŚP w Końskich.

Pierwsi wolontariusze na ulicach Końskich i okolic pojawią się około godziny 8:00. Pieniądze zbierać będą w ten sposób do 16:00, a w centrum miasta także dłużej. Finał w budynku Domu Kultury przy ulicy Mieszka I-go 4 rozpocznie się o godzinie 16:00. Będzie muzycznie i przede wszystkim będą ciekawe licytacje –„Mamy taki bloczek naszych wokalistów z Domu Kultury, może ktoś się jeszcze do nas przyklei towarzysko. Będziemy robić powolną licytację, przedzieloną piosenkami i być może to lepiej bo będę miał trochę tlenu” – żartuje Krzysztof Kowalski, który co roku prowadzi w Końskich licytacje.

REKLAMA

Największą atrakcją licytacji każdego roku jest tort wypieczony przez mistrza cukiernictwa Edwarda Waligórskiego. Nie zabraknie go i tym razem, a jak udało nam się dowiedzieć może być nawet jeszcze bardziej wyjątkowy niż zwykle. Oprócz tego zakupić będzie można mnóstwo gadżetów, płyt, przedmiotów związanych z orkiestrą i nie tylko. Licytacja każdego roku dostarcza dla WOŚP mnóstwo pieniędzy. Przypomnijmy, że w 2018 roku konecki sztab zebrał rekordowe 67 tysięcy 942 złote i 12 groszy! Aż 9 tysięcy złotych pochodziło z aukcji różnych przedmiotów.

Czy tym razem będzie równie dobrze? Organizatorzy obawiają się, że rekord może niestety tym razem nie paść w związku z zakazem handlu. Zdaniem twórców orkiestrowego grania w różnych regionach wolontariuszom będzie o wiele trudniej dotrzeć do ludzi, którzy zamiast zakupów często w bezhandlowe niedziele pozostają w domach.

Dodajmy, że konecki sztab grał będzie nie tylko w gminie Końskie. Wolontariusze z Końskich pojawią się także na ulicach gmin: Fałków i Ruda Maleniecka. Zachęcamy do włączania się w działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w najbliższą niedzielę. Wolontariuszy odnajdziemy niemal we wszystkich miejscowościach powiatu koneckiego. Z kolei sztaby rozpoczną wielkie finały w Stąporkowie – Dom Kultury, od godziny 17:00; Miedzierzy – Szkoła Podstawowa, od godziny 16:00; Końskich – Dom Kultury od godziny 16:00 oraz Radoszycach – Hala Sportowa od godziny 16:00.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *