REKLAMA

Wspomnieniowa wystawa zdjęć i seria wykładów w KSWP [wideo, zdjęcia]

Pod hasłem „Nasza droga do Niepodległej” we wtorkowy wieczór w siedzibie Krajowego Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości w Końskich odbyło się niezwykłe, historyczne spotkanie. Pokazywano na nim stare zdjęcia, a jego uczestnicy mogli także wsłuchać się w wykłady prezentowane przez historyków. 

REKLAMA

Na początku wydarzenia oficjalnie otwarto wystawę pamiątkowych fotografii upamiętniających 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Gospodarze z Markiem Miką, prezesem KSWP na czele i ich goście mogli wpatrywać się w zdjęcia z dawnych lat. Wśród uczestników wernisażu znaleźli się także koneccy samorządowcy – wicestarosta Andrzej Lenart oraz trzej burmistrzowie Końskich Krzysztof Obratański, Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński. Spotkanie krótkim przemówieniem rozpoczął prezes Mika.

W drugiej części wieczoru odbyły się historyczne wykłady. O drodze do odzyskania niepodległości przez nasz kraj mówił doktor Marek Jedynak. Krzysztof Woźniak z konskie.org.pl pokazywał zdjęcia z prywatnych zbiorów z prezentacją pt. „Końskie 1914-1918 – przełomowe daty”. Swoją prezentację miał także Marian Wikiera.

REKLAMA

Na zakończenie wernisażu jego uczestnicy mogli wziąć udział w historycznych dyskusjach przy symbolicznej lampce wina.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *