REKLAMA

Wybory w PiS: Piec zmieni Lenarta!

Stało się to, o czym w kuluarach dyskutowano od dłuższego czasu. Po wielu latach doszło do zmiany w Zarządzie Powiatowym Prawa i Sprawiedliwości. Od środy szefem struktur nie jest już Andrzej Marek Lenart, który współtworzył tę partię w naszym regionie. Jego miejsce zajął Grzegorz Piec. 

REKLAMA

W ubiegłym tygodniu Andrzej Lenart został wybrany na przewodniczącego gminnego koła w Końskich – o tym dokładnie piszemy TUTAJ. Jednocześnie przewodniczącym partii w gminie Smyków został Grzegorz Piec. Już wtedy zaczęto mówić o tym, że układ sił w nowym Zarządzie Powiatu wskazuje na zwycięstwo w wyborach na jego przewodniczącego kogoś innego niż Lenart. W środę ta sprawa się wyjaśniła.

REKLAMA

W jawnym głosowaniu Grzegorz Piec uzyskał poparcie sześciu członków zarządu: Jarosława Staciwy (Radoszyce), Adama Ślufarskiego (Gowarczów), Pawła Grędy (Stąporków), Roberta Sidora (Smyków), Janusza Stępnia (Ruda Maleniecka) i samego Grzegorza Pieca. Przeciwni byli tylko: Andrzej Marek Lenart (Końskie) i Danuta Leśniewicz (Fałków).

Co to oznacza w praktyce? Przez najbliższe miesiące prawdopodobnie nie zmieni się zbyt wiele – Andrzej Lenart mający duże zaufanie starosty Bogdana Sobonia najpewniej wciąż będzie jego zastępcą – nawet kosztem zerwania koalicji w powiecie PSL-PiS. Natomiast nowy szef partii w regionie, a zarazem od jakiegoś czasu członek władz wojewódzkich Prawa i Sprawiedliwości i wicedyrektor KRUS-u w Kielcach, będzie wspólnie z bliskimi mu ludźmi układał listy pod kolejne wybory samorządowe. Już teraz mówi się o tym, że sam Grzegorz Piec będzie kandydatem na wójta gminy Smyków, a popierający go Jarosław Staciwa stanie do walki z Michałem Pękalą o fotel wójta Radoszyc.

Do tej politycznej układanki z pewnością jeszcze wrócimy. Prawdopodobnie w kolejnym tygodniu odbędzie się briefing prasowy nowych władz PiS w powiecie koneckim. Z pewnością będzie on okazją do przekazania Państwu dalszych planów tej partii w naszym regionie.

REKLAMA