REKLAMA

Wybory w PiS: Znamy liderów w poszczególnych gminach

W poniedziałek w sali Astoria w Końskich zebrali się członkowie Prawa i Sprawiedliwości z powiatu koneckiego by dokonać wyboru nowych władz. W Końskich partią dalej rządził będzie Andrzej Lenart. Wybrano też szefów komitetów w Stąporkowie, Gowarczowie i Smykowie. Wybory władz powiatowych odbędą się w późniejszym terminie. 

REKLAMA

W spotkaniu wyborczym uczestniczył wiceprezes partii senator Krzysztof Słoń. On także koordynował przebieg całych wyborów. Do sali Astoria zjechało około 100 delegatów z powiatu koneckiego. Część z nich miała zarówno czynne, jak i bierne prawo wyborcze, pozostali pełnili rolę obserwatorów.

REKLAMA

W wyborach do zarządu komitetu miejsko-gminnego w Końskich wybrano pięciu członków. To Andrzej Lenart – przewodniczący, Marcin Wiaderny, Wiesław Malicki, Mariusz Brzozowicz i Kamil Kubicki (z pierwszym wynikiem był Lenart, z drugim Kubicki).  Przewodniczącym tego zarządu został Lenart i było to zdecydowane zwycięstwo, bo obecnego wicestarostę koneckiego poparła zadecydowana większość z 36 uprawnionych do głosowania członków partii z miasta i gminy Końskie.

Szefem komitetu w gminie Smyków został Grzegorz Piec, w gminie Gowarczów Adam Ślufarski, w gminie Stąporków Paweł Gręda. W pozostałych gminnych komitetach wybory się nie odbyły, a kluczowe decyzje będą podejmować tam pełnomocnicy.

Wybrano także skład Zarządu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości. Z automatu do zarządu weszli szefowie komitetów gminnych: Andrzej Lenart, Grzegorz Piec, Adam Ślufarski i Paweł Gręda. W wyborach uzupełniających wyłoniono kolejnych członków – zostali nimi Janusz Stępień z Rudy Malenieckiej, Jarosław Staciwa z Radoszyc, Danuta Leśniewicz z Fałkowa (reprezentuje komitet Końskie) oraz Robert Sidor z gminy Smyków.

Wybór przewodniczącego Zarządu Powiatu Koneckiego zostanie dokonany w terminie zgodnym z zarządzeniem prezesa part w województwie Świętokrzyskim Krzysztofa Lipca.

REKLAMA