REKLAMA

Wypadek w Wólce Plebańskiej: Utrudnienia mogą potrwać do soboty

Specjalistyczne służby cały czas pracują na miejscu zderzenia ciężarówki z pociągiem ciągnącym cysterny w Wólce Plebańskiej w gminie Stąporków. Według najnowszych ustaleń utrudnienia potrwają na pewno jeszcze przez cały czwartek. Niewykluczone, że działania nie zakończą się do weekendu. 

REKLAMA

Foto: Mariusz Czapelski – PSP Końskie.

Przypomnijmy, że wczoraj po godzinie 12.00 w tym miejscu 45-letni kierowca pochodzący z powiatu przysuskiego z wciąż nieznanych przyczyn wjechał pod rozpędzony pociąg. Na skład wagonów składały się głównie cysterny wypełnione gazem. Po zderzeniu ciężarówka znalazła się na boku, a część z wagonów się wykoleiło. Sytuacja głównie w związku z niebezpiecznym towarem, który przewoził pociąg była bardzo groźna. Naszą relację znajdziecie TUTAJ.

REKLAMA

Wczoraj najpierw przy wyciąganiu kierowcy ze zgniecionej kabiny ciężarówki, a potem przy zabezpieczaniu miejsca zdarzenia pracowało w szczytowym momencie nawet 15 jednostek Straży Pożarnej, a do tego jeszcze pracownicy Służby Ochrony Kolei, policja, Pogotowie Gazowe, specjalistyczne jednostki chemiczne.

Na tę chwilę wiemy, że kierowca ciężarówki żyje, doznał on poważnych obrażeń, ale w szpitalu znalazł się zachowując wszelkie funkcje życiowe. Na miejscu ciągle pracują strażacy i specjaliści od wypadku z udziałem pociągów. Od wczoraj podejmowano próby postawienia składu i jego poszczególnych wagonów ponownie na szynach. W tej chwili trwa proces przepompowywania gazu. Jak udało nam się ustalić prace trwać będą na pewno jeszcze przez cały czwartek, niewykluczone że także w piątek.

Przez cały czas w Wólce Plebańskiej całkowicie zablokowany jest ruch drogowy. Wciąż w pracach uczestniczy 8 zastępów straży pożarnej.

Zdjęcia (Mariusz Czapelski – PSP Końskie):

REKLAMA
REKLAMA