REKLAMA

Wyśpiewali sobie nagrody po niemiecku [wideo, zdjęcia]

Już po raz szósty Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Końskich zorganizował Powiatowy Przegląd Piosenki Niemieckojęzycznej. Tym razem odbył się on w Miejsko-Gminnym Domu Kultury, a bezapelacyjnym zwycięzcą została reprezentantka organizatora – Patrycja Kuleta. 

REKLAMA

Patrycja to podopieczna nauczycielki Barbary Więcław. Brawurowo wykonała ona piosenkę „Wenn das Liebe ist” i zgarnęła I miejsce w plebiscycie oraz nagrodę publiczności. Muzyczny konkurs otworzyli: Dorota Duda – Przewodnicząca Rady Powiatu Koneckiego oraz Krzysztof Stachera – naczelnik wydziału oświaty w Starostwie Powiatowym. Zamknęła go zaś Beata Fidor – dyrektor ZSP 3 oraz Marian Wikiera – szef promocji w starostwie.

Maria Balińska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich, którą opiekuje się Anna Teler-Bąk zajęła drugie miejsce z piosenką „Halb so viel”, a trzecie przypadło Marii Frączyk z II LO w Końskich, którą przygotowywała Ewa Szwed. Maria śpiewała utwór „Aufs uns”.

REKLAMA

Oceny wykonań podjęło się jury w składzie: Karolina Ludwikowska z Zespołu Szkół w Stadnickiej Woli, Paweł Stasiński – ceramik i muzyk, Sylwia Armada – pracownik Starostwa Powiatowego w Końskich.

Zwyciężczyni plebiscytu Patrycja Kuleta z dyrektor ZSP 3 w Końskich Beatą Fidor.

Lista wszystkich wykonawców: 
Agata Ciołkiewicz  z II LO, Maria Balińska z ZSP 1  Końskie, Igor Pargieła i Jakub Grobis z I LO Końskie, Patrycja Kuleta z ZSP 3, Karolina Antoniak i Aleksander Okła z ZSP w Stąporkowie, Mateusz Pomykała z ZSP 2 w Końskich, Paulina Stolecka z ZSP 3 Końskie, Maria Basiak z II LO Końskie, Maria Frączyk z II LO Końskie.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *