REKLAMA

Z Małym Księciem otworzyli kulturalny obiekt w Lipie! Fotogaleria

„Teatr pod Lipami” prowadzony przez księdza Tomasza Waśkiewicza przy parafii im. św. Wawrzyńca w Lipie znów dał znakomity popis. Na otwarcie kulturalnego obiektu przy miejscowym kościele wystawiono sztukę „Mały Książę” i trzeba przyznać, że twórcy sięgnęli kulturalnych wyżyn!

REKLAMA

Szczegółowa relacja wideo już wkrótce.
Do Lipy w sobotnie popołudnie przyjechało mnóstwo gości. Wśród nich znaleźli się przede wszystkim hierarchowie kościoła z biskupem Henrykiem Tomasikiem i dziekanem dekanatu radoszyckiego Józefem Tępińskim na czele.

REKLAMA

Wydarzenie miało kilka wymiarów. Po pierwsze patriotyczny, bo już o godzinie 16:00 rozpoczął się konkurs pieśni i piosenek związanych z patriotyzmem. Koncert zorganizował i poprowadził ksiądz wikariusz Adam Ślusarczyk. Jury przyznało trzy pierwsze miejsca, ale nagrodzeni zostali tak naprawdę wszyscy uczestnicy plebiscytu, a upominki wręczał sam ksiądz biskup Henryk Tomasik.

Budowa Centrum Kultury w Lipie to zasługa dobrej współpracy gminy Ruda Maleniecka z parafią.

Ojciec kościoła radomskiego odegrał też niezwykle ważną rolę w drugim akcie święta parafii z Lipy. Najpierw poświęcił on świeżo wyremontowane mury kościoła w Lipie i przede wszystkim wybudowane dzięki staraniom parafii centrum kultury. Potem wspólnie z wójtem gminy Ruda Maleniecka, proboszczem Tomaszem Waśkiewiczem oraz Krzysztofem Wilczyńskim przeciął wstęgę na zakończonej inwestycji.

Ostatnim aktem wydarzenia była premiera kolejnego już spektaklu „Teatru pod Lipami”. Zaprezentowano „Małego Księcia” Antoine Saint-Exupery’ego  w interpretacji i reżysera, czyli ks. Waśkiewicza. Tutaj brawurowo w tytułową rolę wcielił się kilkuletni parafianin – Michał Nowak.

Zobaczcie Państwo zdjęcia z tego niezwykłego dnia w Lipie (autorstwa Pauliny Adamczyk):

REKLAMA

One thought on “Z Małym Księciem otworzyli kulturalny obiekt w Lipie! Fotogaleria

  1. Pingback: W Lipie powstała scena. Zagrano Małego Księcia. Wideo | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA