REKLAMA

Pociąg z cysternami wypełnionymi gazem zderzył się z ciężarówką [zdjęcia, wideo]

Około godz 12.00 w miejscowości Wólka Plebańska w gminie Stąporków doszło do zderzenia pociągu towarowego z cysternami wypełnionymi gazem z samochodem ciężarowym. Kierowca ciężarówki doznał poważnych obrażeń. 

REKLAMA

Wiadomo, że jedna z cystern przewróciła się, wypełniona jest ona gazem LPG. Natomiast lokomotywa pociągu zmiażdżyła kabinę ciężarówki i przeciągnęła ją po torach kilkadziesiąt metrów. –„Z nieustalonych w chwili obecnej przyczyn kierowca nie zatrzymał się przed znakiem stop i wjechał pod jadący pociąg.” – mówi Piotr Przygodzki, oficer prasowy KPP Końskie.

Na miejscu są już jednostki straży pożarnej z gminy Końskie, PSP Końskie, z gminy Stąporków, z Bliżyna, Skarżyska-Kamiennej i ciągle dojeżdżają kolejne. Łącznie pracuje około 9 zastępów gaśniczych i 3 specjalistyczne. Do zdarzenia została też zadysponowana specjalna jednostka chemików ze Skarżyska-Kamiennej.

REKLAMA

Wiadomo, że 45-letni kierowca ciężarówki pochodzący z powiatu przysuskiego był uwięziony w kabinie. –„Musieliśmy wydostać mężczyznę z pojazdu. W momencie przekazania go załodze karetki pogotowia kierowca żył.” – mówi kapitan Mariusz Czapelski z PSP Końskie.

Obsługa pociągu nie doznała żadnych obrażeń. Pracownicy składu przewożącego gaz byli trzeźwi.

Jak udało nam się ustalić poszkodowany był przytomny, wykazywał też wszystkie funkcje życiowe. Jego dokładny stan na tę chwilę nie jest znany.  Na miejscu wyznaczono strefę bezpieczeństwa wynoszącą 100 metrów, pięciu mieszkańców z trzech domów znajdujących się najbliżej torów ewakuowano poza ich posesje.  W tej chwili strażacy współdziałając z koleją rozpoczynają procedurę przepompowania gazu, do Wólki Plebańskiej przyjechać ma specjalistyczny sprzęt oraz kolejny pociąg z cysternami, który przejmie niebezpieczny ładunek.

Więcej informacji wkrótce.

Zdjęcia (własne, OSP Niekłań):

 

 

 

REKLAMA

One thought on “Pociąg z cysternami wypełnionymi gazem zderzył się z ciężarówką [zdjęcia, wideo]

  1. Pingback: Podsumowanie 2018 roku w tkn24 | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *