REKLAMA

Z wolności Polski cieszyła się społeczność Radoszyc [zdjęcia]

W sobotę 11 listopada tradycyjne, patriotyczne uroczystości odbyły się także w Radoszycach. Mieszkańcy spotkali się na mszy świętej, a potem pod pomnikiem. 

REKLAMA

Z okazji 99. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości najpierw odprawiona została uroczysta msza święta w Kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, następnie około godziny 11.00 cała gminna społeczność przeszła pod obelisk, który znajduje się w parku.

REKLAMA

Na czele pochodu maszerowali straży z OSP, dalej mogliśmy zobaczyć sztandary między innymi szkół oraz harcerstwa. Uroczystość pod obeliskiem poprowadził sekretarz Gminy Radoszyce Leopold Garbacz. Doświadczony samorządowiec wygłosił okolicznościowe przemówienie, przypomniał też okoliczności, w których Polska odzyskiwała Niepodległość. Potem głos mogli zabrać przybyli goście – skorzystała z tego reprezentująca Marszałka Województwa Świętokrzyskiego członkini Zarządu Województwa Agata Binkowska oraz przemawiający w imieniu Wojewody Jarosław Staciwa.

Następnie delegacje złożyły znicze oraz kwiaty w hołd tym, którzy polegli za wolność, a młodzież szkolna zaprezentowała krótką część artystyczną. Po spotkaniu pod obeliskiem niektóre delegacje – między innymi Prawa i Sprawiedliwości przeszły jeszcze na miejscowy cmentarz by i tam oddać hołd walczącym o wolność.

Zdjęcia (Krystyna Lewandowska, Consolata Pennestri):

REKLAMA
REKLAMA