Za nami 2 jesienna kolejka KLF [zdjęcia]

Skutecznością błysnęło kilku zawodników w 2 kolejce rundy rewanżowej Koneckiej Ligi Futbolu organizowanej przez Stowarzyszenie Sportowe FAIR PLAY.

Szymon Majewski (Pogoń Bydło) ustrzelił klasycznego hat-tricka, a w całym meczu z Artimegą zdobył 4 bramki

W Młodej Ekstraklasie najwięcej, bo aż 4 gole, strzelił Szymon Majewski, którego Pogoń Bydło rozbiła Artmiegę. Po dwa gole w tym spotkaniu strzelili też: Mateusz Wiaderny i Artur Gorzela. Takim samym dorobkiem strzeleckim kończyli tę kolejkę również: Karola Duda, ktore Kansas Kazanów w meczu na szczycie pokonał Alternativ, oraz Paweł Mendygrał, którego gole pomogły wygrać, a tym samym umocnić się na pierwszy miejscu drużynie UKS Końskie.

W Ekstraklasie aż 5 bramek zaaplikował rywalowi napastnik Czarodziejów – Adam Pera. Dzięki zwycięstwu Czarodzieje nie stracili kontaktu z przewodzącym stawce Rondem, dla którego 4 gole, w szlagierowym meczu z Dachami, strzelił niezawodny Michał Jasiński. Skuteczny był też tego dnia Kryspin Zych. Jego Auto Komis, po zwycięstwie nad Klubem 16, wskoczył na najniższy stopień podium.

Młoda Ekstraklasa

UKS Końskie – Rada Ministrów 4 : 1 (2 : 0)

Bramki: UKS – P. Mendygrał 2, Piwowarczyk, Potocki; Rada – Kozłowski

Zasłużona wygrana UKS-u, który przeważał przez większą część meczu, a jedynie w drugiej połowie pozwolił przeciwnikowi na krótko przejąć inicjatywę. Dużo jakości gospodarzom dodał grający dla nich po raz pierwszy w tym sezonie Jasiu Piwowarczyk. Z bardzo dobrej strony pokazali się też: Paweł Mendygrał, pewnie broniący Mateusz Komisarczyk (obroniony rzut karny) oraz Piotr Dziubiński. Mimo porażki goście zostawili po sobie dobre wrażenie. Widać wyraźny progres w ich grze. Z taką formę mogą mieć realne nadzieje na opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli.

Kansas Kazanów – Alternativ 3 : 2 (1 : 0)

Bramki: Kansas – Duda 2, samobójcza; Alternativ – Janus, Franczyk

Grający w niemal najsilniejszych składach drużyny stworzyły ciekawe widowisko,
w którym lepiej zaprezentowali się goście. Dość długo co prawda był to mecz „remis”, w którym obie ekipy raz po raz przeprowadzały akcje zaczepne, ale w drugiej odsłonie spotkania szala zwycięstwa zaczęła przechylać się na korzyść gospodarzy, w szeregach których pierwsze skrzypce grał Karol Duda. Po jego golu na 3 : 1 czuć było, że dobrze tego dnia dysponowane Kansas nie da sobie wydrzeć 3 punktów. Alternativ wprawdzie strzeliło jeszcze kontaktowego gola, ale tego dnia brakowało im nie tylko szczęścia, ale też odrobinę więcej piłkarskiej jakości.

Pogoń Bydło – Artemiga 10 : 3 (4 : 0)

Bramki: Pogoń – Majewski 4, Gorzela 2. Marszalik 2, Wiaderny 2; Artimega – Kabała 2, Adamus

Jednostronne spotkanie. Po bezbłędnej pierwszej połowie w drugiej Pogoń nieco się rozprężyła, ale co straciła, to szybko odrabiała, czego efektem końcowy wynik. Na największe uznanie w szeregach zwycięzców zasłużyli: skuteczny Szymon Majewski oraz Artur Gorzela, którego bramka śmiało może kandydować do miana gola sezonu.

19 – 42

Strzelcy: Kuśmierczyk (Alternativ) – 15, Duda (Kansas) – 11, Pytlos (Artimega) – 8, Wójcik (Kansas) – 9, Baczewski (UKS) – 9, Kosmal (Kansas) – 7, Majewski (Alternativ) – 6, J. Deperas (Kansas) – 6, P. Mendygrał (UKS) – 5, Adamus (Artimega) – 5, Batog (UKS) – 5, Franczyk (Alternativ) – 5.

Ekstraklasa – 7 kolejka – 10.09.2017

Rondo – Dachy 6 : 1 (4 : 1)

Bramki: Dachy – Jasiński 4, Bednarek, Kochanowski; Dachy – Augustyniak

Hit kolejki nie dostarczył spodziewanych emocji. Wszystko rozstrzygnęło się już
w pierwszej połowie. W drugiej części gry gospodarze już tylko kontrolowali wynik, raz po raz inicjując groźne kontry. Uczciwie trzeba przyznać, że goście nie grali źle, ale na grające szerokim i silnym składem Rondo to było za mało. Odnotować należy, że znów instynktem strzeleckim błysnął Michał Jasiński, któremu już raczej nikt nie odbierze korony króla strzelców.

Thrash Attack – Czarodzieje 2 : 6 (2 : 2)

Bramki: Thrash Attack – Staromłyński, samobójcza; Czarodzieje – Pera 5, Milcarz

Znakomicie zaczął się ten mecz dla napędzanego przez Krzysztofa „Zibiego”Jankowskiego Thrash Attack, który już po kilku minutach prowadził 2 : 0. Były to jednak miłe złego początki. Wzajemnie mobilizujący się Czarodzieje uporządkowali grę i jeszcze przed przerwą zdołali doprowadzić do wyrównania.
W drugiej odsłonie meczu czując wiatr w żaglach poszli za ciosem, a że próbkę swoich możliwości wreszcie pokazał Adam Pera (dzielnie sekundował mu Sebastian Milcarz), to skończyło się nawet lepiej niż goście oczekiwali.

Auto Komis Daniel Zych – Klub 16 8 : 5 (4 : 3)

BRamki: Auto Komis – K. Zych 3, Rudnik 2, D. Zych, Każmierczyk, samobójcza; Klub 16 – Kuzdak 2, Żuwalski, Turlejski, Swat

Początek spotkania to klasyczny blitzkrieg: już po kilku minutach gospodarze prowadzili 4 : 0. Potem jednak w ich poczynania wkradł się egoizm, co przeciwnik skrzętnie wykorzystał. Na drugą połowę Auto Komis wyszedł już bardziej zmobilizowany i wypunktował gości. Mimo porażki grającemu bez rezerwowych Klubowi 16 należą się wielkie brawa. Doświadczeni zawodnicy tego klubu mocno postraszyli młodzież.