REKLAMA

Za nami jesienne turnieje UKS Olimpii Końskie [zdjęcia]

To już tradycja, że UKS Olimpia Końskie organizuje jesienne turnieje piłki ręcznej dla dziewcząt z gminy Końskie. W tym roku pierwszy z nich miał miejsce we wrześniu, drugi kilka dni temu. Zawody odbywają się przy dużym wsparciu ze strony Gminy Końskie i MGOPS w Końskich.

REKLAMA


Każdy turniej poprzedzony był pogadanką z zakresu profilaktyki uzależnień poprowadzoną przez  Konrada Zwierzchowskiego. W turnieju klas 6 i młodszych w dniu 30 września udział wzięło 5 szkół podstawowych z naszej gminy. Były to  „Jedynka ” Końskie, Modliszewice, Pomyków, Rogów i gospodynie, czyli Stadnicka Wola. Drużyny grały systemem „każdy z każdym”.

Klasyfikacja końcowa:
1. SP Modliszewice
2. SP 1 Końskie
3. SP Stadnicka Wola
4. SP Rogów
5. SP Pomyków

REKLAMA

Najskuteczniejszą zawodniczką turnieju została Marta Wcisło – SP Modliszewice, najwszechstronniejszą Weronika Piskrzyńska – SP Stadnicka Wola, najlepszą bramkarką – Julia Bednarz – SP nr 1 w Końskich. Dziewczęta otrzymały drobne upominki i pamiątkowe dyplomy.

Opiekunowie wybrali też najlepszą zawodniczkę z każdej drużyny:
SP Modliszewice – Karina Kaczmarczyk
SP nr 1 Końskie – Emilia Boruń
SP Stadnicka Wola – Natalia Skoczek
SP Rogów – Nadia Połeć
SP Pomyków – Weronika Czekaj
Wyróżniono również Maję Chybińską i Dominikę Pazerę. Dziewczęta otrzymały pamiątkowe dyplomy.

W turnieju dziewcząt starszych (rocznik 2002 i młodsze) rozegranym w dniu 3 listopada zmierzyły się uczennice reprezentujące 4 szkoły gminy Końskie: SP nr 1 w Końskich, nr 2 w Końskich, ZPO w Rogowie i ZPO w Stadnickiej Woli – dwie drużyny. Te zawody także odbyły się w hali sportowej w Stadnickiej Woli. Turniej również rozegrany był systemem „każdy z każdym”.

Klasyfikacja końcowa:
1. Stadnicka Wola I
2. „Jedynka ” Końskie
3. „Dwójka ” Końskie
4. Rogów
5. Stadnicka Wola II

Najskuteczniejszą zawodniczką turnieju została Anita Kania SP nr 1 w Końskich, najwszechstronniejszą Martyna Sara ZPO w Stadnickiej Woli, najlepszą bramkarką Oliwia Sęga –  SP nr 2 w Końskich.

Najlepsze z każdej drużyny:
Martyna Uzarowicz – ZPO Stadnicka Wola
Amelia Kucharska SP nr 2 Końskie
Alicja Wiaderna – SP nr 1 Końskie
Małgorzata Kot – ZPO Rogów
Maja Sielezin – ZPO Stadnicka Wola

Wszystkie uczestniczki turniejów otrzymały słodkie upominki, trzy najlepsze drużyny dostały też pamiątkowe puchary. Były również pamiątkowe dyplomy dla drużyn i wyróżnionych zawodniczek.

Zdjęcia (turniej z 30 września):

Zdjęcia (turniej z 3 listopada):

REKLAMA
REKLAMA