REKLAMA

Relacja wideo: Studniówka Ekonomika z koncertem DEJWA!

W sobotę punktualnie o godzinie 19.00 w sali Astoria w Końskich rozpoczęła się studniówka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3. Atrakcją był występ wokalisty disco polo DEJWA ufundowany przez właścicieli obiektu. 

REKLAMA

Na bal przybyło niemal 70 par uczniowskich, a licząc z rodzicami i nauczycielami liczba uczestników imprezy wyniosła ponad 150 osób. Bawili się uczniowie czterech maturalnych klas o profilach: Technik Ekonomista z wychowawczynią Anną Konieczną, Technik Informatyk i Teleinformatyk z wychowawczynią Grażyną Zbroja, Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych z wychowawczynią Ewą Urbańską – Figlarz, Technik Handlowiec i Technik Hotelarstwa z wychowawczynią Marzeną Andryszczyk. Wychowawcy od swoich podopiecznych w podzięce za cztery lata współpracy otrzymali piękne bukiety kwiatów i okolicznościowe statuetki.

We wstępie głos zabrała dyrektor szkoły Beata Fidor, uczniowie: Agnieszka Malicka i Jakub Gałązka oraz przewodnicząca Rady Rodziców Sylwia Deka.

REKLAMA

„Szanowna Dyrekcjo, Drodzy Nauczyciele. Powierzając na tę parę lat nasze dzieci państwa opiece, niewątpliwie większość z nas – rodziców – robiła to z niepewnością i obawą czy dokonuje dobrego wyboru, czy poradzą sobie państwo z ich niesfornymi charakterami. Dzisiaj wiemy, że nasze, rodziców obawy okazały się niepotrzebne.” – powiedziała do pracowników szkoły Sylwia Deka z Rady Rodziców.

„Za sto dni przystąpimy do jakże ważnego w naszym życiu egzaminu dojrzałości. Już dziś jednak nadeszła ta chwila kiedy przepraszamy za nasze przewinienia i dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Razem przeżyliśmy przecież tak wiele. To właśnie teraz pragniemy na Wasze ręce szanowna dyrekcjo i drodzy nauczyciele złożyć słowa gorących podziękowań za wszystko.” – mówili uczniowie Agnieszka Malicka i Jakub Gałązka.

W dalszej części uroczystego, pięknego poloneza poprowadzili: dyrektor Beata Fidor razem z nauczycielem Piotrem Muszczyńskim. Przygotowaniem i choreografią do tego tańca zajmowali się nauczyciele wychowania fizycznego – Rafał Kularski, Piotr Kowalski i Grzegorz Stępień. Polonez został podzielony na dwie tury.

Studniówka  koneckiego „Ekonomika” to naprawdę wyjątkowy bal. Organizatorzy przygotowali ją w stylu kasyna dekorując w najrozmaitszy sposób salę. Przez całą noc uczniów zabierano w różne muzyczne podróże w czasie. Wydaje się jednak, że dla samych maturzystów nie ta otoczka była najważniejsza, a możliwość wspólnej zabawy, spotkania się i wymiany wspomnień.

„Co najbardziej utkwiło nam w pamięci? Klasa, pedagodzy, wspaniała atmosfera, która jest w Ekonomiku. Wspomnienia związane z pedagogami, jak i wycieczkami, które były organizowane. Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy do tej szkoły uczęszczać. Zapadły nam w pamięci także wspólne praktyki w Juracie, było super. W szkole jest świetna atmosfera i temu nie można zaprzeczyć, to najlepsza szkoła i jest tu super atmosfera. Czego nam życzyć? By wszystko poszło po naszej myśli. Zdania matury, sukcesów zawodowych i w życiu prywatnym. Tego życzę całej mojej klasie, jak i wszystkim klasom maturalnym.” – wspominali i życzyli sobie oraz innym Dawid Partyka i Bartłomiej Łukasik, tegoroczni maturzyści z Ekonomika.

Cztery lata z tą grupą uczniów doskonale wspomina także dyrektor tej placówki Beata Fidor. –„Każda studniówka jest czasem radosnym i wzruszającym, dlatego że kończą maturzyści wyjątkowi jak każdy rocznik. Oni muszą mierzyć się nie tylko z egzaminem maturalnym, ale też z bardzo trudnymi egzaminami zawodowymi, które już za nimi. Osiągnęli w nich bardzo dobre wyniki. Życzę im żeby egzamin maturalny był z takim wynikiem, a może i lepszym. Życzę im tego z całego serca. Wierzę, że to osiągną, trzymam za nich i wszystkich koneckich maturzystów kciuki. A na dzisiejszy wieczór udanej zabawy i dobrego balu!” – powiedziała nam dyrektor Fidor.

Na to, że to był udany wieczór i udany bal wpłynęła także niespodzianka przygotowana przez właścicieli sali Astoria: Andrzeja Kudłacza i Piotra Kudłacza – koncert gwiazdy muzyki Disco Polo, czyli DEJWA.

Poniżej możecie zobaczyć skrót materiału wideo, pod nim zaś znajduje się bogata galeria zdjęć. 

Zdjęcia (Paulina Adamczyk):

REKLAMA
REKLAMA