REKLAMA

Zagrali ku pamięci wybitnego trenera [wideo, zdjęcia]

Marian Panek przez wiele lat związany był z konecką piłką ręczną. W sobotę KSSPR Końskie zorganizowało już po raz trzeci Memoriał pamięci tego wybitnego trenera. W hali sportowej przy ulicy Stoińskiego zagrali młodzicy z Końskich, Kielc oraz z Łodzi. 

REKLAMA

Memoriał otworzyli: burmistrz Końskich Krzysztof Obratański, pełniący funkcję starosty koneckiego Grzegorz Piec, działacz Porozumienia Łukasz Kubka, prezesi KSSPR Końskie Wojciech Jasnos i Piotr Bocheński, naczelnik oświaty w Starostwie Powiatowym Krzysztof Stachera oraz żona zmarłego trenera – Alina Panek –„Więcej poświęcał piłce ręcznej niż rodzinie i mnie. To była osoba tak związana z piłką ręczną, że nie wiem czy ktoś w Końskich był tak zainteresowany piłką ręczną od najmłodszych lat.  Najpierw był zawodnikiem, później trenerem, sędzią również był. Bardzo cieszy mnie, że memoriał kierownictwo zarządu piłki ręcznej co roku organizuje. Jest mi bardzo miło z tego powodu” – mówiła nam wdowa po Marianie Panku.

Trenera Panka wspominał także jego wieloletni współpracownik, obecnie wiceprezes KSSPR Wojciech Jasnos –„Świeżo pamiętamy Mariana, bo przecież niespełna cztery lata temu odszedł od nas. Związany z piłką ręczną był tak silnie, że każdy kto coś miał wspólnego ze szczypiorniakiem postać p. Mariana Panka oczywiście znał. Marian właściwie mieszkał na hali, żartowaliśmy że nie wyobrażamy sobie jak mogłaby hala sportowa wyglądać bez Mariana Panka. To wychowawca wielu, wielu zawodników, również reprezentantów Polski. Człowiek, który piłce ręcznej poświęcił swoje życie. Dwukrotnie zdobywał tytuł mistrza Polski grup młodzieżowych, miał trzecie miejsce w MP młodzików. Prowadził też zespoły seniorów – nie tylko w Końskich, ale i Piotrkowa Trybunalskiego, pracował w Opolu. Jego kariera mocno związana była z trenerką.” – opowiadał Wojciech Jasnos.

REKLAMA

W turnieju zmierzyły się ze sobą: KSSPR Końskie, Anilana Łódź oraz Vive Kielce. Zagrano systemem każdy z każdym i ostatecznie najlepsze okazało się Vive z kompletem zwycięstw, drugie miejsce przypadało gospodarzom, którym udało się wygrać z łódzką Anilaną. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Krystiana Jurasika z Vive, najlepszym strzelcem został Igor Jachimowski z KSSPR, a na najlepszego bramkarza wybrano Aleksandra Erenda z Anilany.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *