REKLAMA

Żaneta Jaros z ZSP 2 to Talent w Zawodzie [zdjęcia]

Ta nagroda jest symbolicznym docenieniem uczniów, którzy w naszym regionie kształcą się w zawodzie. W piątek w koneckim Domu Kultury nagrodę „Talent w Zawodzie” otrzymała Żaneta Jarosa. To uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, która uczy się fryzjerstwa. 

REKLAMA

Żaneta Jaros razem z rodzicami, dyrektor II LO Beatą Salatą, dyrektorem ZSP 2 Janem Rybińskim, komendantką Hufca OHP Końskie Moniką Jedynak i komendantem hufca OHP Świętokrzyskiego Jackiem Sabatem.

„Talent w Zawodzie” to nagroda przyznawana przez Stowarzyszenie na Rzecz II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich. W piątek ów stowarzyszenie reprezentowała dyrektor „Nowego Ogólniaka” Beata Salata. Stowarzyszenie od początku za jeden z celów stawia sobie nie tylko wspomaganie stypendiami najzdolniejszych uczniów liceum, ale i tych najlepszych w zawodzie z naszego regionu. Środki na te cele zbierane są między innymi podczas corocznych balów charytatywnych.

REKLAMA

Na miejscu była też Monika Jedynak – komendant Ochotniczego Hufca Pracy w Końskich. –„My zajmujemy się typowaniem uczniów, którzy najlepiej pracują podczas organizowanych im praktyk. To nasza komenda jest pośrednikiem między pracodawcami, a edukacją.” – mówiła nam komendantka Monika Jedynak.

Po wytypowaniu uczniów przez OHP i opiekunów praktyk o tym kto dostanie stypendium decyduje specjalna kapituła. Na jej czele w tym roku stanęła Jolanta Augustyniak. Przez taką procedurę przeszła tegoroczna zwyciężczyni Żaneta Jaros, która w towarzystwie swoich rodziców w piątek odebrała 500 złotych oraz specjalny dyplom.

Uroczystość wręczenia nagrody „Talent w Zawodzie” połączona była z prezentacjami i konkursem pt. „Amatorska Twórczość Artystyczna OHP”. Relację z niego zaprezentujemy Państwu wkrótce.

Zdjęcia:

REKLAMA
REKLAMA