REKLAMA

Zapraszamy na wernisaż wystawy Jolanty Dąbrowskiej

Miejsko – Gminny Dom Kultury w Końskich zaprasza na wernisaż Jolanty Dąbrowskiej Iskra, który odbędzie się w najbliższy piątek (21 lipca) o godz. 18.00.

REKLAMA

Jolanta Dąbrowska Iskra urodziła się w Bielawie na Dolnym Śląsku. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Sędziszowie Małopolskim.  Rozpoczęła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru  w pracowni projektowej dywanów i tkaniny artystycznej oraz w pracowni malarskiej prof. Andrzeja Gieragi. Dotychczas prezentowała swoje prace w Tarnobrzegu i  w okolicznych miejscowościach oraz w Łodzi i w Warszawie. Uczestniczyła  w licznych plenerach malarskich. Malarstwo i tkactwo to dziedziny sztuki, które stanowiły jednocześnie drogę zawodową autorki i pielęgnowane od lat hobby. Od kilku miesięcy przebywa na emeryturze co sprzyja swobodzie i niezależności, bez których trudno o realizację twórczej pasji.

Na obecnej wystawie w Galerii DeK prezentowane są prace powstałe w ostatnim okresie, wiele z tych prac po raz pierwszy. Wystawę będzie można oglądać do końca lipca.

REKLAMA

REKLAMA