Zawodnicy z Niekłania Wielkiego z 7 medalami w Lublinie [zdjęcia]

W niedzielę w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lublinie odbył się VIII Polish Open Karate Lublin 2018. W turnieju wzięło udział czworo zawodników z sekcji karate w Niekłaniu Wielkim, którzy na co dzień trenują w SKSW „Kyokushin-Karate” Skarżysko-Kamienna pod okiem sensei Zbigniewa Zaborskiego.

W zawodach uczestniczyła ponad setka zawodników z całego kraju. Z sekcji karate w Niekłaniu Wielkim wystartowali: Aleksandra Domagała, Julia Domagała, Szymon Zych oraz Wiktor Janus. Zawodnicy zdobyli 7 medali (4 w kumite oraz 3 w kata).

Medale w kumite czyli walce zdobyli: Szymon Zych – I miejsce, II miejsca zajęli Aleksandra Domagała oraz Wiktor Janus. Na III miejscu uplasowała się Julia Domagała. Natomiast w kata najlepsza okazała się Ola Domagała, która w finale pokonała swoją siostrę Julię. Na III miejscu znalazł się Szymon Zych. Klub ze Skarżyska po raz kolejny wygrał klasyfikację drużynową z 18 medalami.

Kolejny turniej zawodnicy SKSW Skarżysko-Kamienna rozegrają dopiero 13 stycznia, kiedy to odbędą się Mistrzostwa Polski w Turku, a zarazem turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy. Następnie 29 stycznia pojadą na międzynarodowy turniej Carpathia Cup w Rzeszowie.