REKLAMA

Zbierali na rzecz kolegów. Kiermasz świąteczny w Stadnickiej Woli [wideo, zdjęcia]

Niezwykły kiermasz ozdób i ciast świątecznych zorganizowali uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli. Zebrane w ten sposób pieniądze przekażą na rzecz potrzebujących uczniów ze szkoły. 

REKLAMA

„Zbieramy pieniądze na stypendia św. Mikołaja. Polega to na tym, że rodzice i uczniowie poprzynosili ciasta byśmy je sprzedawali na stypendia dla uczniów naszej szkoły. Ozdoby świąteczne też wykonali nasi uczniowie. Są one też niektóre wykonane przez p. Soję-Sadowską, plastyczkę naszej szkoły. Przeznaczamy to na stypendia św. Mikołaja – część pieniędzy dajemy my, a część dokładna nam fundacja” – opowiada Iwona Brzezińska, koordynator Fundacji św. Mikołaja w Zespole Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli.

REKLAMA

W akcję zaangażowana była także nauczycielka  Barbara Strzelczyk, która malowała dzieciom twarze. Pieniądze za wszystkie działania trafiały do wspólnej puszki fundacji. Następnie powrócą one w zwiększonej ilości do potrzebujących uczniów. –„Za każde 500 złotych, które zbierze szkoła fundacja dokłada 250 złotych. Do tego jeszcze za każdą akcję, którą zorganizujemy wiosną podczas akcji <<Wiosną stypendia rosną>> fundacja dokłada drugie tyle. W związku z tym w ubiegłym roku starczyło nam to by w tym roku dać pięciu uczniom stypendia w wysokości od 200 do 260 złotych miesięcznie.” – opowiada nam nauczycielka z ZPO w Stadnickiej Woli.

W ubiegłym roku uczniowie i nauczyciele zebrali podczas kiermaszu 1800 złotych. Wiemy już, że w tym roku jest to dokładnie 3015 złotych. Nic dziwnego, bo duża część z ozdób i ciast rozeszła się już na pierwszej przerwie międzylekcyjnej podczas której funkcjonował kiermasz! Cała społeczność szkoły w Stadnickiej Woli ma nadzieję, że kiermasz stanie się przedświąteczną tradycją tej placówki.

 

Zdjęcia (własne, M. Góral, J. Soja-Sadowska):

REKLAMA
REKLAMA