REKLAMA

Zbliża się finał WOŚP. U nas zagrają cztery sztaby [wideo]

Wielkie granie i pomaganie zbliża się wielkimi krokami. Już w niedzielę 14 stycznia odbędzie się XXVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem w naszym powiecie zagrają aż cztery sztaby!

REKLAMA

W Stąporkowie z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w sobotę 13 stycznia zorganizowana zostanie specjalna kolejka Miejskiej Ligi Futsalu. Dzień później w budynku Domu Kultury odbędzie się tradycyjny finał z występami artystycznymi i licytacjami. W Stąporkowie przy finale pracować ma 45 wolontariuszy. Ich szefem jest Kacper Dajczer.

W Radoszycach finał zostanie zorganizowany w niedzielne popołudnie w hali sportowej. W tej gminie zarejestrowano 30 wolontariuszy, którymi dowodzi Ewelina Ptak. Podczas finału będzie można skosztować tradycyjnego kugla, po 17.00 przeprowadzona zostanie licytacja, a na nią trafi między innymi koszulka podpisana przez gwiazdy piłki ręcznej. Dla najmłodszych organizatorzy przygotują specjalny plac zabaw.

REKLAMA

Historyczny, pierwszy finał odbędzie się w Miedzierzy. Centrum sztabu to budynek tamtejszej szkoły. Koordynatorem jet  dyrektor Beata Janiszewska. Wolontariusze będą kwestować na terenie szkoły, jak również w okolicach kościoła. Zarejestrowanych zostało tam 27 wolontariuszy. Podczas finału od godziny 16.00 w niedzielę zaplanowano wiele atrakcyjnych imprez tj. cyrk, pokaz karate, pokaz tańca, licytacje, kawiarenkę, dziećmi zajmą się animatorzy, będzie można oglądać wozy strażackie, uczestniczyć w kursie pierwszej pomocy,  grać w tenisa, czy bilard. Wystąpią artystycznie uczniowie placówki, a na koniec koncert da zespół „Smykowia”. O 20.00 w Miedzierzy zaplanowano światełko do nieba.

Jak zwykle największy sztab będzie działał w Końskich. Koordynuje go od lat Krzysztof Kowalski. –„Nie tylko ja, bo jest zwarta ekipa, kilkanaście osób, a że ja jestem szefem sztabu to przypadek. Ilu mamy wolontariuszy? Samych wolontariuszy, którzy będą kwestować na mieście i będą wyposażeni w identyfikator i puszkę mamy bez mała 120. Do tego jest jeszcze ścisły sztab, który będzie opiekował się naszymi wolontariuszami w budynku Egipcjanki oraz będzie liczyć pieniądze. A jeszcze mamy takich na dokładkę 50-60 osób w sztabie, które w dniu imprezy towarzyszą tym oficjalnym wolontariuszom.” – opowiada nam szef koneckiego sztabu.

Konecki sztab co roku obsługuje nie tylko samo miasto Końskie. –„Mamy też Fałków, tam gimnazjum uczestniczy. Jest też Ruda, Lipa i tamte okolice. Miedzierza ma w tym roku własny sztab. My dotrzemy jeszcze do Rogowa, Kazanowa, być może do Gowarczowa.” – opowiada Krzysztof Kowalski.

Wolontariusze po naszych ulicach z puszkami chodzić będą od samego rana. Konecki finał rozpocznie się w budynku Domu Kultury przy ulicy Mieszka I-go od około godziny 16.00. Tam w godzinach 10-17 będzie można zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego. Około 17.00 ruszy licytacja różnych gadżetów i przedmiotów w tym tradycyjnie już tortu od mistrza cukiernictwa Edwarda Waligórskiego. Konecki sztab wciąż nie ma dopiętego koncertu – stąd prośba – jeżeli jakiś zespół chciałby zagrać podczas finału WOŚP powinien zgłosić się do Domu Kultury. Tradycyjnie o godzinie 20.00 także w Końskich zostanie odpalone światełko do nieba.

Przypomnijmy, że zeszłoroczny XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie koneckim zakończył się rekordem finansowym. Zebraliśmy dokładnie 104 tysiące 521 złotych i 33 grosze.

REKLAMA