REKLAMA

Zdrowe nawyki od małego [zdjęcia]

W zeszłym tygodniu w Publicznym Przedszkolu w Stąporkowie odbył się Dzień Profilaktyki Prozdrowotnej pod hasłem „Żyjmy zdrowo i na sportowo”.

REKLAMA

Koordynatorką przedsięwzięcia jest pedagog Jolanta Opara. Dzień Profilaktyki Prozdrowotnej przebiegł bardzo aktywnie i radośnie. Najpierw dzieci z grupy „Krasnoludki” przedstawiły inscenizację „Dbajmy o nasze zdrowie”. Przedszkolaki wcieliły się w role m.in. lekarza, pielęgniarki, skrzatów, witaminek oraz ekspertów od zdrowia i higieny. Podczas swojego występu zachęcały do aktywnego trybu życia i zdrowego odżywiania.


Następnie dla przedszkolaków i rodziców aerobik poprowadziła instruktorka fitness Małgorzata Wiśniewska – Alkordi. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem wykonywali ćwiczenia w rytm tanecznej muzyki.  Dzieci miały również okazję przygotować zdrowe kanapki według wskazówek dietetyka Karoliny Stępień. Zabawa w małych kucharzy bardzo spodobała się dzieciom, a kanapkami zostały poczęstowane wszystkie przedszkolaki. Gościem specjalnym w tym dniu była burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska, która objęła prozdrowotne działania placówki swoim patronatem.
Kadra przedszkola dziękuje rodzicom za obecność i wsparcie w propagowaniu zdrowego żywienia, a sponsorom Ilonie Serek i Robertowi Dziubińskiemu za przekazanie produktów spożywczych.

REKLAMA

Zdjęcia (foto. Archiwum przedszkola):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA