REKLAMA

Zespoły i poeci ze Stąporkowa docenieni na Festiwalu Wielkopostnym [zdjęcia]

W niedzielę odbył się XV Festiwal Wielkopostny w kościele pw. św. Michała Anioła w Daleszycach. Podczas finału doceniono zespoły i poetów z gminy Stąporków.

REKLAMA

Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach: pieśni wielkopostne, poezja i plastyka. Podczas gali finałowej świetnie poradzili sobie reprezentanci gminy Stąporków. W kategorii zespołów ludowych drugie miejsce zajął Zespół Śpiewaczy „Smarkowianki” z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Stąporkowie. Zespół „Kielecczyzna” z parafii WNMP w Stąporkowie zajął ex aequo pierwsze miejsce ze Scholą Liturgiczną „Astra Dei” z parafii NSPJ w Sorbinie w kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych.  Wyróżnienie otrzymały „Szkolne Nutki” z Niekłania Wielkiego.

REKLAMA

W finale nagrodzono również laureatów konkursu poetyckiego. Tę kategorię zdominowali poeci z Grupy Poetyckiej z Doliny Czarnej, którzy zajęli dwie najwyższe lokaty: Stanisław Salata zajął I miejsce za wiersz „Moja droga do Emaus”, a II miejsce Rada Artystyczna przyznała Agnieszce Czarneckiej za „Wielkopostne refleksje”.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *