REKLAMA

Zgon w Odrowążu. Prawdopodobnie zaczadziła się kobieta

Do tragedii doszło wieczorem w niedzielę, 21 stycznia w miejscowości Odrowąż w gminie Stąporków. W domu odnaleziono ciało około 85-letniej kobiety. Przy niej leżał martwy pies. Zgon nastąpił prawdopodobnie w skutek zaczadzenia. 

REKLAMA

Jako pierwsi na miejscu zdarzenia pracowali druhowie z OSP Odrowąż.

„Po przybyciu na miejsce zdarzenia OSP Odrowąż stwierdzono, iż w korytarzu, w którym znajdował się piec CO miał miejsce pożar nagromadzonego drewna oraz drewnianej podłogi. Działania zastępu OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wyniesieniu na zewnątrz pozostałości nadpalonego materiału i przelaniu go wodą. Pożar o powierzchni około 2 m2 został ugaszony przed przybyciem zastępu OSP przez osoby postronne. Na miejscu znajdował się patrol Policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. W sąsiednim pomieszczeniu znajdowało się ciało właścicielki budynku – kobiety w wieku około 85 lat oraz martwy pies.” – informował nas Mariusz Czapelski, oficer prasowy PSP Końskie.

REKLAMA

Przybyły na miejsce lekarz pogotowia stwierdził zgon kobiety. Wcześniej okna w pomieszczeniach zostały otwarte przez osoby postronne, prawdopodobnie przez sąsiadów, którzy zauważyli zadymienie w budynku i jako pierwsi znaleźli ciało kobiety. Prawdopodobnie to także sąsiad wygasił mały pożar znajdujący się w korytarzu. Na miejscu wciąż pracują policjanci i prokurator. Na ten moment nie stwierdzono przyczyny zgonu, ale najbardziej prawdopodobną wersją wydaje się być zaczadzenie.

REKLAMA
REKLAMA