REKLAMA

Zgon w Odrowążu. Prawdopodobnie zaczadziła się kobieta

Do tragedii doszło wieczorem w niedzielę, 21 stycznia w miejscowości Odrowąż w gminie Stąporków. W domu odnaleziono ciało około 85-letniej kobiety. Przy niej leżał martwy pies. Zgon nastąpił prawdopodobnie w skutek zaczadzenia. 

REKLAMA

Jako pierwsi na miejscu zdarzenia pracowali druhowie z OSP Odrowąż.

„Po przybyciu na miejsce zdarzenia OSP Odrowąż stwierdzono, iż w korytarzu, w którym znajdował się piec CO miał miejsce pożar nagromadzonego drewna oraz drewnianej podłogi. Działania zastępu OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wyniesieniu na zewnątrz pozostałości nadpalonego materiału i przelaniu go wodą. Pożar o powierzchni około 2 m2 został ugaszony przed przybyciem zastępu OSP przez osoby postronne. Na miejscu znajdował się patrol Policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. W sąsiednim pomieszczeniu znajdowało się ciało właścicielki budynku – kobiety w wieku około 85 lat oraz martwy pies.” – informował nas Mariusz Czapelski, oficer prasowy PSP Końskie.

REKLAMA

Przybyły na miejsce lekarz pogotowia stwierdził zgon kobiety. Wcześniej okna w pomieszczeniach zostały otwarte przez osoby postronne, prawdopodobnie przez sąsiadów, którzy zauważyli zadymienie w budynku i jako pierwsi znaleźli ciało kobiety. Prawdopodobnie to także sąsiad wygasił mały pożar znajdujący się w korytarzu. Na miejscu wciąż pracują policjanci i prokurator. Na ten moment nie stwierdzono przyczyny zgonu, ale najbardziej prawdopodobną wersją wydaje się być zaczadzenie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *