REKLAMA

Zmarła znana konecka nauczycielka Barbara Olszowy. Pogrzeb w czwartek

W poniedziałek 18 marca zmarła Barbara Olszowy. Szanowana w Końskich nauczycielka, wieloletnie działaczka społeczna i turystyczna. Jedna z aktywniejszych uczestniczek imprez kulturalnych i bibliotecznych na terenie gminy Końskie.

REKLAMA

„Dzisiaj odeszła Barbara Olszowy, wspaniały człowiek, pedagog, regionalista, animator kultury, twórca kultury. Przez wiele lat związana z ZHP, wieloletnia przewodnicząca sekcji emerytów ZNP w Końskich, wiceprezes PTTK w Końskich… wielka osobowość i ambasador Konecczyzny. Zawsze uczestniczyła w ważnych wydarzeniach związanych z naszym regionem, zachęcała do działania, mobilizowała i inspirowała… Przez wiele ostatnich lat była uczestniczką Przeglądów Rękodzieła Artystycznego i Ludowego organizowanych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Stąporkowie… i choć odeszła – jest i będzie wracać w naszej pamięci…” – poinformowała Katarzyna Sorn, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stąporkowie.
Barbara Olszowy przez wiele lat uczyła plastyki w Szkole Podstawowej nr 1 w Końskich. Barbara Olszowy była przez wiele lat harcerką,  przewodniczącą Kręgu Instruktorskiego „Łysica”–„Partyzant”, odznaczono ją m.in. Srebrnym i Złotym Krzyżem Za Zasługi dla ZHP. Czynnie działała w Polskim Towarzystwie Turystyczno-Krajoznawczym. Miała 87 lat. Ostatnie pożegnanie śp. Barbary Olszowy odbędzie się w czwartek (21.03.2019 r.) o godzinie 12.00 w kościele pw. św. Anny w Końskich.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *