Znakomite występy naszych na Mistrzostwach Polski Karate! [zdjęcia]

Pięć medali na Mistrzostwach Polski w Karate zdobył Konecki Klub Karate Kyokushin. Kolejny krążek zdobyła zawodniczka z Niekłania Wielkiego w gminie Stąporków, która reprezentuje Skarżyski Klub Sportów Walki.

Aż pięciu zawodników Koneckiego Klubu Karate Kyokushin zdobyło na Mistrzostwach Polski medale.

Mistrzostwa Polski Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin będące jednocześnie Turniejem Kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy odbyły się w ostatnią niedzielę. Zawody miały miejsce w Turku. Konecki Klub Karate Kyokushin reprezentowało 6 zawodników.

Filip Nowocień 4 m. -65 kg, 2003-2004

Oliwia Małecka zdobyła kwalifikację do Mistrzostw Europy w Pradze 29 czerwca tego roku. Turniej kwalifikacyjny obejmował roczniki od 2004 i starszych. –„Niestety szczęścia zabrakło Olgierdowi Kozielskiemu, który zaliczył dobry start w Mistrzostwach Europy w 2018 roku w Budapeszcie. Olek przegrał w zasadzie przypadkiem, w walce którą wyraźnie wygrywał przypadkowo stracił pół punktu, został trafiony kopnięciem w głowę.” – opowiada nam Mateusz Garbacz, trener w Koneckim Klubie Karate Kyokushin.

Mistrzynią Polski PFKS w swojej kategorii została Martyna Białecka. –„Cieszy również fakt, że na 6 zawodników wszyscy zajęli punktowane miejsca.” – dodaje Garbacz.

Duży sukces na Mistrzostwach Polski odnotowała także Julia Domagała trenująca w niekłańskiej sekcji Skarżyskiego Klubu Sportów Walki pod okiem sensei Zbigniewa Zaborskiego. Udział w mistrzostwach kraju to pierwszy i od razu bardzo ważny start podopiecznych Zbigniewa Zaborskiego. Turniej był jednocześnie kwalifikacjami do tegorocznych mistrzostw Europy. Z sekcji z Niekłania wystartowała tylko Julia Domagała w kategorii młodzik -45kg.  Julia poniosła porażkę dopiero w półfinale, gdzie przegrała z późniejszą złotą medalistką Julią Gołaszewską ze Szczytna. W walce o brąz pokonała Marię Rolbiecką z Warszawy.