REKLAMA

Znamy nazwiska Trzech Królów, którzy przejdą w koneckim Orszaku [wideo]

Po raz pierwszy przez ulice Końskich przejdzie Orszak Trzech Króli. Już 6. stycznia z trzech stron świata do Kolegiaty św. Mikołaja przybędą Kacper, Melchior i Baltazar.

REKLAMA

Już kilka tygodni temu podawaliśmy informację, że w środę, 6. stycznia ulicami miasta powiatowego przejdzie po raz pierwszy Orszak Trzech Króli. Uczestnicy tego świątecznego marszu wyruszą z trzech miejsc: Parafii Chrystusa Odkupiciela, św. Anny i Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Wszyscy spotkają się w Stajence na placu Kolegiaty św. Mikołaja. Każdy z orszaków będzie prowadzony przez króla symbolizującego jeden z trzech kontynentów. Orszaki królewskie będą niezwykle kolorowe i radosne – każdy z nich będzie miał przypisany swój kolor.

Z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 12.00 wyruszy niebieski orszak afrykański Króla Baltazara. O godz. 12.30 ze św. Anny wymaszeruje orszak czerwony – europejski Króla Kacpra, a z parafii Chrystusa Odkupiciela o godz. 12.00 orszak zielony Króla Melchiora.

REKLAMA

Rozmawialiśmy z organizatorkami Orszaku: Izabelą Kos oraz Iwoną Łyczek. Panie zdradziły nam m.in. kto wcieli się w rolę Trzech Królów oraz opowiedziały o istocie całego przedsięwzięcia.

Orszak Trzech Króli

REKLAMA
REKLAMA