REKLAMA

Znamy program Kuźnic Koneckich 2018!

Sztandarowa impreza Starostwa Powiatowego odbędzie się już w sobotę 7 lipca. Przed nami Kuźnice Koneckie 2018! Już teraz można zgłaszać się na rajd rowerowy oraz wycieczkę autokarową. 

REKLAMA

Tegoroczne Kuźnice Koneckie organizowane są pod hasłem „Z Orszakiem Króla Kazimierza Wielkiego”, a ich głównym punktem są dwie wycieczki: rowerowa oraz autokarowa. Obie połączone będą z rekonstrukcjami historycznymi w Lipie oraz w Fałkowie.

REKLAMA

Z ORSZAKIEM KRÓLA KAZIMIERZA WIELKIEGO – taką nazwę nosi II Rajd Rowerowy towarzyszący XIX edycji „Kuźnic Koneckich”. Rajd Rowerowy jest imprezą ogólnodostępną o charakterze turystyczno-promocyjnym. Uczestnikiem rajdu może być każda osoba pełnoletnia oraz dzieci i młodzież szkolna pod warunkiem sprawowania nad nią opieki przez rodzica, opiekuna prawnego lub nauczyciela.

Wycieczka autokarowa

Zachęcamy również Państwa – uczestników wyprawy do skorzystania z bezpłatnego transportu, zagwarantowanego przez organizatora wydarzenia na trasie Końskie – Lipa – Fałków – Maleniec – Końskie. Uczestnicy rajdu i wycieczki autokarowej są ubezpieczeni. Zgłaszając grupę dzieci należy pamiętać o przepisach dotyczących organizacji i sprawowania opieki nad nimi (ważne: liczba opiekunów na grupę osób).

Szczegółowe informacje w Wydziale Promocji i Kultury Starostwa Powiatowego w Końskich, tel.: 41 260 47 16 oraz 41 260 48 27.

UWAGA: zarówno na rajd, jak i wycieczkę obowiązują zgłoszenia (TUTAJ).

Poniżej prezentujemy trasę rajdu rowerowego:

Jednak rajd rowerowy lub wycieczka autokarowa to nie jedyne atrakcje tegorocznych Kuźnic. W Lipie w gminie Ruda Maleniecka o godzinie 15.00 odbędzie się msza święta w języku łacińskim. W Fałkowie przy ruinach zamku czeka nas inscenizacja historyczna i piknik królewski. Wieczorem, około 18.00 korowód dojedzie do Maleńca do Zabytkowego Zakładu Hutniczego, gdzie odbędą się pokazy walk rycerskich, mistrzostwa w rzucie podkową, finał plebiscytu „Marka Konecka” oraz koncert grupy „Baby Rock”.  Już teraz zapraszamy Państwa na to wydarzenie!

Więcej o tegorocznych Kuźnicach, regulaminy rajdu i plany znajdziecie Państwo na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Końskich – TUTAJ.

REKLAMA

Comments are closed.

REKLAMA