REKLAMA

Znamy zasady funkcjonowania koneckiego lodowiska [wideo]

Bez większych problemów udało się uruchomić w Końskich lodowisko na Orliku przy ulicy Południowej na sezon 2017/2018. Poznaliśmy zasady korzystania z tego obiektu. 

REKLAMA

„Lodowisko funkcjonuje od momentu kiedy temperatury szczególnie w godzinach nocnych znacząco się obniżyły. Instalacja została wypełniona glikolem. Wszystkie czynności o charakterze organizacyjno-przygotowawczym zostały poczynione przez pracowników Zarządu Obiektami Sportowymi i Rekreacyjnymi i na ten moment lodowisko funkcjonuje.” – mówi Krzysztof Jasiński, wiceburmistrz Końskich.

Z lodowiska uczniowie będą mogli korzystać za darmo. Ma być ono otwarte codziennie w godzinach między 9 a 21. W trakcie dnia przewidziana jest przerwa techniczna. – „Dzieci i młodzież z koneckich szkół za okazaniem legitymacji szkolnych mają wstęp darmowy i również takowy wstęp będą miały w okresie ferii zimowych. Osoby dorosłe będą musiały ponosić koszty zgodnie z cennikiem. Cennik się nie zmienia biorąc pod uwagę rok bieżący w odniesieniu do roku ubiegłego.” – tłumaczy burmistrz Jasiński.

REKLAMA

Cały czas funkcjonuje też wypożyczalnia sprzętu przy Orliku. Co prawda nie była ona rozbudowywana przed tym sezonem, ale kilkadziesiąt par łyżew – zarówno męskich jak i damskich jest w niej dostępnych dla mieszkańców Końskich i okolic.

 

REKLAMA
REKLAMA