REKLAMA

Zostań bohaterem – przekaż swój 1 % strażakom z OSP [wideo]

Najczęściej to właśnie oni są pierwsi na miejscu zdarzenia. Wielokrotnie ich interwencja pozwala uniknąć jeszcze większych konsekwencji wypadku, czy pożaru. Teraz możemy im się odwdzięczyć. 

REKLAMA

Mowa oczywiście o strażakach z jednostek Ochotniczej Straży. Wiele jednostek z naszego powiatu prosi o wsparcie w postaci przekazania im 1 % ze swojego rozliczenia podatkowego. W związku z tym, że właśnie rozpoczął się okres rozliczeń bardzo prosimy o zrealizowanie tych próśb! Pieniądze w OSP są potrzebne przede wszystkim na sprzęt: wiele jednostek jeździ starymi wozami, a często brakuje nawet umundurowania.

Ochotnicza Straż Pożarna w takim powiecie w jakim my żyjemy jest szczególnie ważna. Granice terytorialne powiatu koneckiego są mocno rozciągnięte, przez co Państwowa Straż Pożarna często dojeżdża dłużej na miejsce zdarzenia niż robią to ochotnicy.

REKLAMA

Zachęcamy do wsparcia szczególnie trzech jednostek, które na co dzień współpracują z naszą redakcją: OSP KSRG Radoszyce, OSP Kozia Wola oraz OSP KSRG Węgrzyn.

Aby pomóc druhom należy w miejscu na nazwę Organizacji Pożytku Publicznego, którą chcemy wesprzeć wpisać: „Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej”, numer KRS to: 0000116212.

Najważniejszy jest jednak paragraf Informacje Uzupełniające. By pomóc strażakom z Radoszyc należy tam wpisać: OSP Radoszyce ul. 1 Maja 7, 26-230 Radoszyce, woj. Świętokrzyskie.

Jeżeli chcemy wesprzeć jednostkę z Koziej Woli to w rubryce Informacje Uzupełniające (cel szczegółowy) wpisujemy: OSP KOZIA WOLA , Kozia Wola 37, 26-220 Stąporków.

Natomiast by pomóc strażakom z Węgrzyna to w informacjach uzupełniających musimy wpisać: Ochotnicza Straż Pożarna w Węgrzynie, Gmina Radoszyce 26 -230.

Poniżej graficznie prezentujemy jak wypełnić swój PIT by wspomóc którąś z Jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Z góry serdecznie dziękujemy!

Jeden Procent OSP

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *