REKLAMA

ZSP 3: Podsumowali zagraniczny wyjazd uczniów [wideo, zdjęcia]

We wtorek w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 przy ulicy Piłsudskiego w Końskich podsumowano zagraniczny wyjazd uczniów na staże w ramach programu Erasmus. 

REKLAMA

Projekt „Zagraniczny staż perspektywą na lepsze jutro” jest realizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Końskich w okresie od grudnia 2016 roku do końca kwietnia obecnego roku. Dzięki niemu 30 uczniów „Ekonomika” mogło wyjechać na zagraniczne staże do Niemiec. Projekt był dofinansowany kwotą ponad 300 tysięcy złotych z funduszów europejskich. –„Projekt jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Głównym celem projektu jest podniesienie aktywności zawodowej i kompetencji zawodowych uczniów. Realizacja projektu umożliwiła jego uczestnikom podwyższenie i zdobycie nowych kompetencji zawodowych, wiedzy na temat organizacji i funkcjonowania zagranicznych przedsiębiorstw, wymiany doświadczeń, porównania posiadanej wiedzy i nawiązania międzynarodowych kontaktów. Uczestnicy projektu nabyli i podnieśli swoje kompetencje osobiste, społeczne, językowe, a młodzież dzięki udziałowi w projekcie miała również możliwość poznania kultury niemieckiej, wartości europejskiej, propagowania postawy tolerancji i szacunku wobec innych.” – tłumaczyła przybyłym Beata Fidor, dyrektor ZSP nr 3 w Końskich.

REKLAMA

W podsumowaniu europejskiego projektu wzięli udział wszyscy uczniowie w nim uczestniczący, a także nauczyciele – ich opiekunowie. Cała grupa nim wyjechała do Niemiec musiała odbyć przygotowawcze zajęcia: językowe, psychologiczne, kulturowe. Dokładnie 19 listopada grupa uczniów z klas technikum: hotelarstwo, handlowiec, żywienie i usługi gastronomiczne oraz ekonomista wyruszyła do Niemiec, a konkretnie do miejscowości Schkeuditz koło Lipska. Tam grupa przebywała miesiąc. Koordynatorką projektu była nauczycielka Iwona Krzaczyńska. Pomagały jej Anna Sorn-Wodecka, Barbara Więcław, Małgorzata Maciejczyk, Anida Prochowska i Anna Konieczna.

Podczas wtorkowej konferencji między innymi zaprezentowano firmę, w której praktykowali uczniowie, ich miejsca pracy, a na koniec wręczono zaświadczenia i certyfikaty dla wszystkich uczestników projektu.

Zdjęcia:

REKLAMA
REKLAMA