REKLAMA

10-lecie Informacji Turystycznej w województwie. Końskie z wyróżnieniem!

W piątek 29 listopada odbyła się uroczysta gala z okazji dziesięciolecia Informacji Turystycznej w województwie świętokrzyskim, organizowana przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego. Przedstawiciele organizacji podsumowali tam prace Systemu Informacji Turystycznej w województwie oraz nagrodzili najlepsze z 38 jednostek z regionu. Biuro w Końskich otrzymało wyróżnienie dla najlepszego zarządcy stron internetowych.

REKLAMA

Fot. Regionalna Organizacja Turystyczna

W zorganizowanym z okazji 10-lecia informacji turystycznej województwa świętokrzyskiego konkursie wyróżniono najlepsze biura IT oraz najlepszych administratorów turystycznych stron powiatowych. Nagrody wręczał Marcin Dąbrowski – członek zarządu Forum Informacji Turystycznej, Andrzej Czuba – wiceprezes ROTWŚ oraz Piotr Dwurnik – dyrektor regionlany Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego.

Jako najlepsze biura doceniono jednostki w Pińczowie, Busku-Zdroju, Chęcinach, Szydłowie, Bielinach i Sandomierzu. Za najlepszych zarządców stron internetowych uznano jednostki w Końskich, Jędrzejowie i Chrobrzu. Kapituła konkursu postanowiła przyznać też wyróżnienia dla biur informacji w Morawicy, Skarżysku-Kamiennej i Staszowie.

REKLAMA

Wyróżnienie dla Końskich odebrała Magdalena Weber, która pracuje w koneckiej jednostce od początku jej istnienia. –„W zakresie naszej działalności znajdują się: bieżąca obsługa turystów w Końskich oraz w Sielpi w wakacje, administracja portalem konskie.travel oraz profilem Informacja turystyczna w Końskich na Facebooku, promocja szeroko pojętej Ziemi Koneckiej, uczestnictwo w krajowych targach turystycznych, imprezach plenerowych, współpraca z mediami, wydawcami folderów promocyjnych i informatorów turystycznych dot. województwa świętokrzyskiego” – pisze na portalu konskie.travel Magdalena Weber, pracownik Informacji Turystycznej w Końskich.

Jacek Janowski, dyrektor Departamentu Turystyki Krajowej Polskiej Organizacji Turystycznej w imieniu prezesa POT podziękował pracownikom Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej za wkład w rozwój informacji turystycznej w regionie i w Polsce.

Centrum Informacji Turystycznej w Końskich zostało otwarte 1 lipca 2009 r. Jego siedziba znajduje sie przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. Cezarego Chlebowskiego w Parku Miejskim w Końskich. W wakacje działa także w Sielpi.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *