REKLAMA

11 listopada w Stąporkowie [wideo, zdjęcia]

104. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości została uhonorowana także w gminie Stąporków. Nie zabrakło tam akcentów patriotycznych oraz artystycznych. 

REKLAMA

Mieszkańcy, włodarze i liczne delegacje kombatancki, partyjne oraz radni, czy reprezentanci różnych jednostek już o 8:30 spotkali się pod Obeliskiem, który poświęcony jest osobie Marszałka Józefa Piłsudskiego. Złożono tam znicze oraz wieńce, w ten sposób symbolicznie oddając hołd bohaterom walczącym o wolną Polskę. Odśpiewano także hymn narodowy.

„Tradycyjnie składamy wiązanki pod pomnikiem Piłsudskiego. Wspaniałe jest to, że wszystkie ugrupowania, ale i dzieci pamiętają o odzyskaniu niepodległości. Potem czeka nas msza święta, a później wspaniałe występy młodzieży i naszych artystów, w tym Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Po mszy świętej rozpoczynamy grę miejską, a na zakończenie będzie patriotyczne ognisko” – mówiła nam Dorota Łukomska, burmistrz miasta i gminy Stąporków.

REKLAMA

Nabożeństwo w kościele pw. Wniebowzięcia NMP wzbogacone zostało częścią artystyczną w wykonaniu młodych oraz starszych muzyków. Odbyło się tam także wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni. Z kolei wspomniana przez burmistrz gra terenowa została zorganizowana pod hasłem „Drogi Niepodległej”.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *