REKLAMA

15 kilometrów nowych powiatówek. Starostwo z dużym dofinansowaniem z Polskiego Ładu [wideo, zdjęcia]

Powiat Konecki otrzymał w ramach Programu Inwestycji Strategicznych największe rządowe dofinansowanie spośród wszystkich powiatów województwa świętokrzyskiego, a wynosi ono prawie 16,5 miliona złotych. Za te pieniądze ma być wyremontowanych blisko 15 kilometrów dróg powiatowych. 

REKLAMA

„W ramach Programu Inwestycji Strategicznych otrzymaliśmy 16,5 mln złotych dofinansowania na remont i przebudowę dróg powiatowych. Nasz wkład to jest 5% szacowanych kosztów przebudowy tych dróg. Długość przebudowywanych dróg oceniamy na około 14-15 kilometrów” – mówi zadowolony Jarosław Staciwa, członek Zarządu Powiatu Koneckiego.

A jakie drogi przejdą renowację? To odcinek Modliszewice – Kazanów -Dziebałtów, ulica Szkolna w Niekłaniu, droga Ruda Pilczycka – Czermno, droga Niekłań – Chlewiska, odcinek Fałków – Pląskowice – Rudzisko oraz ulica Młyńska w Końskich. Dotacja rządowa dla powiatu koneckiego była największą przyznaną dla powiatów województwa świętokrzyskiego –„Możemy się pochwalić, że jako jedyny powiat w województwie świętokrzyskim przekroczyliśmy tę kwotę 16 mln złotych. Otrzymaliśmy największe dofinansowanie spośród powiatów”  – opowiada Jarosław Staciwa.

REKLAMA

W tym naborze Programu Inwestycji Strategicznych  Zarząd Powiatu położył nacisk na drogi. Samorządowcy złożyli wnioski jeszcze także o dofinansowania do dwóch odcinków w gminie Smyków, chcieli też otrzymać środki na remont bardzo długiego traktu powiatowego prowadzącego od Stąporkowa przez Radoszyce aż po Budzisław. Tutaj jednak na ten moment nie udało się pozyskać pieniędzy. Zarząd Powiatu nie składa broni w tym temacie –„Na pewno droga na odcinku Radoszyce – Budzisław do granicy z powiatem włoszczowskim to jest priorytet i będziemy składać ten wniosek by wykonać tę drogę jeszcze w tej kadencji” – mówi Staciwa.

Przedstawiciele Zarządu gratulują też gminom z terenu powiatu koneckiego, do których sumarycznie w ramach Programu Inwestycji Strategicznych trafi około 46,5 miliona złotych – „Rozwijające się gminy w powiecie koneckim to także rozwijający się powiat. Gratuluję wszystkim włodarzom naszych gmin, że oni również otrzymali takie dofinansowania” – podkreśla Staciwa.

REKLAMA

3 thoughts on “15 kilometrów nowych powiatówek. Starostwo z dużym dofinansowaniem z Polskiego Ładu [wideo, zdjęcia]

  1. lutek pisze:

    Baczyna- Gowarczów , to droga krajowa,, czy autostrada. Dziura na dziurze. Ciężko rowerem przejechać. Samochodem nie polecam.Ale się REMOTUJE. Tkn 24 ,to „piasnie” rządowe????

  2. Kryśka pisze:

    Powiat tak remontuje, że na nowych asfaltach buja jak na morzu – np. wystarczy przejechać się nowym odcinkiem prowadzącym na Wąsosz. Czy ktoś nadzoruje te roboty, czy wykonawcy remontują jak im się podoba???

  3. […] które mają zostać wyremontowane w ramach pieniędzy z Polskiego Ładu, o czym informowaliśmy TUTAJ. Te inwestycje zostaną jednak przeniesione do realizacji w następnym roku, o czym powiedział nam […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *