REKLAMA

15. piknik rodzinny w Kornicy [video, zdjęcia]

To już tradycja, że w wakacje przy Wiejskim Domu Kultury odbywa się piknik rodzinny. Jego kolejna edycja miała miejsce w niedzielę 16. sierpnia. 

REKLAMA
REKLAMA

Pogoda w niedzielę nie sprzyjała zabawie, ale kiedy tylko mieszkańcy podkoneckiej Kornicy wyszli z domów by wspólnie świętować los się do nich uśmiechnął. –„Padało, przegoniło nam trochę ludzi, ale teraz już jest lepiej. Organizujemy już jedenaste mistrzostwa w rzucie podkową, będą występy naszych zespołów ludowych, a na koniec przewidujemy słodki poczęstunek, a także będziemy próbować barszczu, który wspólnie z gospodyniami przygotowałyśmy.” – opowiedziała nam Małgorzata Pasek, organizatorka imprezy.

Konkurs rzutu podkową wygrał jeden z młodszych mieszkańców, który chciał pozostać anonimowy. Jego wynik to aż 9 podków wrzuconych do celu, którym była opona. W zabawie uczestniczyli też lokalni politycy wiceburmistrzowie Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński, a także radny miejski z Kornicy Krzysztof Grzegorczyk. Drugim najważniejszym punktem pikniku był debiutancki występ zespołu „Małe Korniczanki”. –„Będziemy mieli dzisiaj debiut młodych wykonawców z Kornicy. Postaram się nie zaprzepaścić tego, że dzieciaki garną się do sceny. Zrobię wszystko by ten zespół istniał i się rozwijał.” – mówi kierownik Wiejskiego Domu Kultury.

REKLAMA
REKLAMA

Na kolejną edycje rodzinnego pikniku Kornica zaprasza już za rok.

Burmistrz Krzysztof Jasiński próbuje swoich sił w rzucie podkową

Burmistrz Krzysztof Jasiński próbuje swoich sił w rzucie podkową

 

REKLAMA

Comments are closed.