REKLAMA

17 Dzień Strajku Nauczycieli. Raport z powiatu koneckiego

W Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu i Olsztynie nie odbyły się żadne rady klasyfikacyjne. Uczniowie z tamtejszych szkół ponadgimnazjalnych w świetle obowiązującego prawa nie mogą podejść do matury. Dzisiaj o godzinie 15:00 rząd ma jednak ogłosić w ich sprawie „plan awaryjny”. Wiadomo, że w powiecie koneckim wszystkie rady klasyfikacyjne już się odbyły, a matury zostaną zorganizowane. Czy jednak protest w szkołach dalej trwa? Sprawdzamy to. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe

To właśnie dzisiaj po przerwie świątecznej uczniowie mieli wrócić do nauki. Jak się okazuje, nie wszędzie to nastąpiło. W gminie Końskie dwie największe szkoły podstawowe cały czas protestują. W podstawówkach nr 1 i nr 2 w środę większość nauczycieli wciąż protestowało. Do placówek przyszło 13 uczniów, a gotowość do prowadzenia zajęć zgłosiło 14 nauczycieli. Szkoły podstawowe w Nieświniu, Rogowie, Kazanowie oraz w Stadnickiej Woli również nie zaprzestały strajku. Pozostałe szkoły i przedszkola pracują normalnie.

W Stąporkowie protestują dalej największe szkoły – podstawówki numer 1 oraz numer 2, a także placówka w Niekłaniu Wielkim. Tam także prowadzone są wyłącznie zajęcia opiekuńcze. W pozostałych gminach powiatu koneckiego szkoły albo pracują normalnie albo jest w nich prowadzony tak zwany strajk rotacyjny – za protestujących nauczycieli inni przychodzą na zastępstwa.

REKLAMA

Dużą skalę wciąż ma protest w szkołach ponadgimnazjalnych. W obu okoneckich ogólniakach oraz w Mechaniku zajęcia niemal się nie odbywają. Na godzinę 13:00 w środę w placówkach dla których organem prowadzącym jest powiat konecki protestowała następująca liczba belfrów: I LO – 16 strajkujących, II LO – 28 strajkujących, ZSP 1 – 26, ZSP 2 – 0 , ZSP 3 – 12 osób, ZSP Stąporków – 0, SOSW Barycz – 0, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna – 0, Bursa – 0.

Wygląda więc na to, że w dużych szkołach determinacja nauczycieli wciąż jest wysoka.

REKLAMA

2 thoughts on “17 Dzień Strajku Nauczycieli. Raport z powiatu koneckiego

  1. poczekamy, ąz im kasy braknie… wypłaty brak, szacunku wśród dziceci i młodziezy też juz brak… żenada…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *