REKLAMA

175 osób z gminy Smyków otrzymało świąteczne paczki [zdjęcia]

Pracownicy Urzędu Gminy w Smykowie, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz cztery koła gospodyń wiejskich przygotowali wspólnie paczki z potrawami świątecznymi, które trafiły do mieszkańców gminy. Łącznie obdarowano 175 osób.

REKLAMA

Kolejny raz w gminie Smyków zrealizowano wigilijną akcję, która ma na celu wsparcie osób starszych oraz samotnych. Do wielu mieszkańców dotarły paczki, które zawierały potrawy świąteczne takie jak pierogi czy ryby. Jedzenie zostało przygotowane przez gospodynie należące do kół ze Smykowa, Królewca, Miedzierzy i Stanowisk. W przygotowywanie paczek zaangażował się między innymi wójt Jarosław Pawelec.

REKLAMA

W poprzednich latach akcja organizowana była w Szkole Podstawowej w Królewcu. Tam miały miejsce spotkania przy stole wigilijnym, na które byli zaproszeni starsi i samotni mieszkańcy gminy Smyków. Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju już drugi raz odbywa się ona w zmienionej formie. Organizatorzy przygotowują paczki z jedzeniem, które dostarczają je do domów mieszkańców. W tym roku prezenty dotarły do 175 osób.

Zdjęcia (Gmina Smyków):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *