REKLAMA

18-tka Polski w Unii Europejskiej. Ciekawa debata na Karczówce [zdjęcia]

W sobotę na kieleckiej Karczówce odbyła się debata z okazji 18-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej zorganizowana przez europosła Adama Jarubasa. Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli publicyści Joanna Warecha i Maciej Zakrocki. Zapis transmisji z tego wydarzenia znajdziecie TUTAJ

REKLAMA

„Wstąpienie  Polski do Unii Europejskiej było symbolicznym zerwaniem z porządkiem jałtańskim, dało nam nowe możliwości rozwoju. Na Karczówce rozmawiamy o szansach i wyzwaniach związanych z funkcjonowaniem Unii Europejskiej” – mówił nam Adam Jarubas, europoseł PSL / EPL.

REKLAMA

Na spotkanie przybyli entuzjaści Polski w UE, samorządowcy, ale i zwykli mieszkańcy Kielc oraz województwa świętokrzyskiego. Wśród nich znalazła się choćby radna Sejmiku Województwa z naszego powiatu Agata Binkowska, czy wójt gminy Sitkówka-Nowiny Sebastian Nowaczkiewicz. Rozmawiano o szansach i zagrożeniach dla Unii.

Główne wykłady, po których następowała dyskusja poprowadzili dziennikarka i działaczka społeczna Joanna Warecha, dziennikarz-publicysta Maciej Zakrocki oraz socjolog i dyplomata Marek Prawda.

Maciej Zakroki prowadził spotkanie otwarte, natomiast Joanna Warecha panel pt. „Młodzi potrzebujemy Was jak telnu!”.

Po ich wykładach następowały części dyskusyjne. Zapraszamy do obejrzenia retransmisji wydarzenia TUTAJ.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *