REKLAMA

2 plus 1 w niedzielę zagra w zabytkowym kościele w Lipie [wideo]

„Windą do nieba”, „Iść w stronę słońca”, „Chodź pomaluj mój świat” to hity zespołu „2 plus 1”, który już w niedzielę zagra i zaśpiewa w Lipie podczas kolejnego Dnia Papieskiego. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16:00 od mszy świętej, następnie zaprezentuje się miejscowa młodzież. Koncert zaś wybrzmi o godzinie 17:00. 

REKLAMA

„Wreszcie mamy nadzieję, że do tego dojdzie i ten koncert będzie miał miejsce przy okazji Dnia Papieskiego. To trzecia próba z uwagi na pandemię. Ten zespół prezentuje repertuar, który bardzo wiele osób zna, wielu go lubi, a ten repertuar w swoim przesłaniu coś mówi. W tych wykonaniach są treści dotyczące prawdziwego życia, ale chyba i są też związane z wartościami duchowymi” – tłumaczy ksiądz Tomasz Waśkiewicz, proboszcz parafii w Lipie.

W parafii św. Wawrzyńca i Katarzyny w Lipie „Dzień Papieski” organizowany jest od wielu lat i zawsze połączony jest on z celami charytatywnymi. Podczas tych wydarzeń zbierane są środki na Fundację Nowego Tysiąclecia, która funduje stypendia zdolnej młodzieży –„Bardzo się cieszę, że w naszej parafii jest pięć, a będzie chyba niebawem sześć stypendystek tego dzieła Nowego Tysiąclecia” – opowiada ksiądz Tomasz.

REKLAMA

W samym dniu chodzi również, a może przede wszystkim, o przybliżenie sylwetki święto Jana Pawła II – papieża Polaka. Jak mówi ksiądz Waśkiewicz wiele młodych osób już nie pamięta jego nauczania, a misją współczesnych kapłanów jest je przypominać. W niedzielę o 16:00 rozpocznie się msza święta, a po niej zaprezentowane będzie hasło papieskiego bieżącego roku, następnie młodzież przedstawi naukę i poezję Ojca Świętego. Około 17:00 rozpocznie się koncert zespołu „2 plus 1”.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *