REKLAMA

WIDEO: Bal z okazji 22-lecia Klubu Abstynentów Radość w Końskich

22 lata temu w Końskich powstał Klub Abstynentów „Radość”. Od tamtej pory działa on jako grupa wsparcia dla osób, które poradziły sobie z nałogiem. W sobotę podczas balu, który zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 1 w Końskich świętowano kolejny już jubileusz. 

REKLAMA

Urodziny klubu rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej. W sumie na wydarzenie przybyło ponad sto osób. Oprócz członków „Radości” były to ich rodziny, przyjaciele, ale i osoby związane z innymi tego typu stowarzyszeniami z całego województwa świętokrzyskiego – między innymi ze Stąporkowa, Radoszyc, Skarżyska-Kamiennej, Piekoszowa, Kielc, czy Morawicy.

Bal uroczyście otworzyli: prezes stowarzyszenia Jan Wojna oraz wiceprezesi Krystyna Sobczyńska i Mariusz Słowiński, a towarzyszyła im skarbnik Barbara Potocka

REKLAMA

„Dobry wieczór Państwu. Bardzo miło nam Was gościć po raz kolejny w Końskich” – powiedział do zgromadzonych Wojna.

„Bardzo się cieszymy, że do nas przyjeżdżacie, a my działamy, robimy co możemy by Was ugościć i byście się tutaj dobrze czuli. Dzisiaj jest nasze 22-gie święto jak wiecie, ciężko nam to było ogarnąć, ale daliśmy radę jak zwykle. Cieszymy się i serdecznie dziękujemy, że jesteście z nami dzisiaj” – powiedziała Krystyna Sobczyńska.

„22 lata mija nam dzisiaj pięknie. Mnóstwo osób, które są od początku z nami, są tu też osoby, które wracają do nas. To cieszy i dodaje nam sił i uśmiechu. Życzę wszystkim pięknego i pysznego wieczoru. Mamy informację również od pana burmistrza Obratańskiego, który przekazuje nam najlepsze życzenia” – dodawał Mariusz Słowiński.

Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć życzeń od gości stowarzyszenia. Na miejsce przybyła między innymi dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Urszula Przygodzka –„W imieniu Zarządu Powiatu Koneckiego na czele z panem starostą Grzegorzem Piecem oraz w moim własnym i pracowników PCPR pragnę złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia z okazji tej 22 rocznicy, jubileuszu. Dodam tutaj, że wszyscy jak tutaj jesteśmy, w tym ja też, propagujemy zdrowy styl życia. A Wy przede wszystkim jeżeli chodzi o kwestie uzależnienia, wspierania się nawzajem, pomagania sobie. To są właśnie te chwile, które są zawsze człowiekowi potrzebne” – przemawiała dyrektor Przygodzka.

Swoje życzenia oraz drobne upominki na rzecz klubu przekazały także Koneckie Amazonki oraz przedstawiciele podobnych stowarzyszeń z innych regionów naszego województwa. Następnie wszyscy zasiedli do stołów by wspólnie spożywać posiłki, a potem do białego rana trwała już zabawa przy muzyce granej na żywo przez zespół Gratis.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *