REKLAMA

25-lecie Tęczy Gowarczów. Wyjątkowy mecz uświetnił rocznicę [wideo, zdjęcia]

Klub Tęcza Gowarczów obchodzi w tym roku wyjątkowy jubileusz – 25-lecie założenia. Z tej okazji w piątek obecny skład Tęczy zmierzył się z „oldbojami” grającymi w barwach klubu w latach 1996-2010.

REKLAMA

Na stadionie gminnym w Gowarczowie w piątek pojawili się wójt gminy Gowarczów Stanisław Pacocha, radni powiatowi Robert Plech oraz Jolanta Pacocha, byli prezesi klubu, były trener, zawodnicy z lat 1996-2010, obecna kadra Tęczy oraz oczywiście kibice.

Ćwierć wieku, kawał czasu. Cieszę się, że ten jubileusz przypadł akurat na moją kadencję. Jest mi niezmiernie miło, że ten mecz został zorganizowany na zmodernizowanym stadionie. Pochwalę się, że to za moich czasów przeszedł on gruntowną modernizację. Teraz tych zawodników u nas w Tęczy jest dość dużo, warunki pozwalają na to, że ci zawodnicy chętniej trenują i są zaangażowani w sport. Również jestem sympatykiem sportu i duże nakłady i duży nacisk stawiam na sport” – mówił nam Stanisław Pacocha.

REKLAMA

Na początku wydarzenia wójt Stanisław Pacocha wraz z obecnym prezesem klubu Tęcza Gowarczów Maciejem Muszyńskim uhonorowali osoby związane z klubem pamiątkowymi statuetkami. Otrzymali je byli prezesi Tęczy: Jerzy Kubka, Henryk Kaniowski oraz nieobecny podczas piątkowego meczu Andrzej Sobczyński. Statuetki wręczono także byłemu trenerowi Lechowi Sorbianowi oraz obecnemu – Pawłowi Skowronowi. Nagrodzeni nimi zostali również zawodnik Tęczy Daniel Zych oraz radny Robert Plech.

Mecz był bardzo wyrównany, oldboje w niczym nie ustępowały obecnym reprezentantom Tęczy Gowarczów. Mimo przegranej wynikiem 4-1 najważniejsza tego dnia była dobra zabawa. Na początku spotkania skład byłych zawodników zasilił wójt Stanisław Pacocha. Całość meczu sędziował prezes klubu Maciej Muszyński. Fragmenty spotkania znajdziecie w załączonym powyżej materiale wideo.

Na koniec spotkania gracze, prezesi, trenerzy oraz miłośnicy klubu Tęcza Gowarczów udali się na poczęstunek.

Wynik tego dnia nie był najważniejszy, jednak z dziennikarskiego obowiązku odnotujmy, że spotkanie zakończyło się wynikiem 4-1 dla obecnego składu Tęczy Gowarczów.

Tęcza Gowarczów – „Oldboje” Tęczy Gowarczów 4-1 (1-0)
Gole dla Tęczy: Zych, Ludnik (2), Cieślik (karny)
Bramka dla „oldbojów”: Długosz

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *