REKLAMA

2,5 miliona złotych dla powiatu koneckiego na walkę z COVID-19

Blisko 2,5 miliona złotych z RPO WŚ na lata 2014-2020 pozyskał powiat konecki na profilaktykę oraz zwalczanie skutków epidemii COVID-19. 

REKLAMA

W czwartek 28 maja w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego starosta konecki Grzegorz Piec, wicestarosta Wiesław Skowron przy kontrasygnacie skarbnika Edyty Drążkiewicz podpisali umowę z marszałkiem województwa Andrzejem Bętkowskim oraz wicemarszałek Renatą Janik na dofinansowanie „antywirusowego” projektu.

REKLAMA

„Większość środków z dofinansowania w kwocie 2,5 miliona złotych trafi na potrzeby naszego szpitala. Będą one przeznaczone na zakup środków ochrony indywidualnej, takich jak: fartuchy, gogle, maseczki, kombinezony, przyłbice, rękawice ochronne oraz płyny dezynfekujące. Z projektu zaopatrzymy również nasze jednostki w specjalistyczne urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń, a w budynku Starostwa, Urzędu Pracy oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie zainstalujemy specjalne kurtyny do higienizacji” – mówi starosta Grzegorz Piec.

Projekt obejmuje również komendy policji i straży pożarnej a także samorządy gminne, które mają otrzymać odpowiednie ilości środków ochrony osobistej. „O konkretnych ilościach będziemy jednak mogli mówić po zakończeniu procedury zamówień publicznych”– podkreśla starosta Piec.

Projekt będzie realizowany do końca 2020 roku i jest w 85% finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Wkład własny do projektu pochodzi z wydatków szpitala na zwalczanie epidemii koronawirusa w okresie od lutego 2020 r.

Zdjęcia (Starostwo Powiatowe w Końskich):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *