REKLAMA

30-lat gminy Smyków. 15 sierpnia impreza z nadaniem sztandaru

W poniedziałek 15 sierpnia odbędą się obchody 30-lecia gminy Smyków. Z tej okazji okręgowi zostanie nadany i poświęcony sztandar. Przewidziano całodniową imprezę  okolicznościową z tej okazji.

REKLAMA

REKLAMA

Urząd Gminy Smyków organizuje w dniu 15 sierpnia całodniowy festyn, rozpoczęty mszą i nadaniem gminie sztandaru z okazji obchodów 30-lecia swojego istnienia. Program rozpoczyna się o godzinie 13:00.

Jako pierwsza, zaplanowana jest msza święta w Miedzierzy w kościele parafialnym pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, podczas której odbędzie się poświęcenie sztandaru. Następnie od 15:00 już do końca uroczystości, na placu obok Urzędy Gminy Smyków – ceremoniał nadania sztandaru gminie i jego przekazanie, przemówienia okolicznościowe, wmurowanie kapsuły czasu.

Po tym zabawa do nocy przy muzyce. Za dnia grać i śpiewać będą okoliczni muzykanci, Marszałkowska Orkiestra Dęta, Królewiaczki z Królewca i Smykovia ze Smykowa, a także miejscowe młode talenty, wieczorem gwiazdy: muzyki popularnej – Golden Life i disco polo – Masters. Towarzyszyć temu będą animacje dla dzieci i konkursy, jak np. dla Kół Gospodyń Wiejskich na najsmaczniejszą potrawę.

O 21:30 na zakończenie planowana jest dyskoteka na świeżym powietrzu. Wszyscy goście z terenu gminy, jak i spoza, są mile widziani.

REKLAMA

One thought on “30-lat gminy Smyków. 15 sierpnia impreza z nadaniem sztandaru

  1. […] Obywatelski 2023 z większą kasą. Co z projektami na 2022 rok?30-lat gminy Smyków. 15 sierpnia impreza z nadaniem sztandaruWakacyjne imprezy w powiecie koneckim. Zobacz harmonogramOkoło 160 koneckich pielgrzymów już na […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *