REKLAMA

31. Finał WOŚP w powiecie koneckim. Co? Gdzie? Kiedy? [wideo]

Już w najbliższą niedzielę 29 stycznia w całej Polsce i nie tylko zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Do 31. Finału tego wydarzenia dołącza tradycyjnie powiat konecki. Wiemy już, co przygotowały sztaby z różnych gmin konecczyzny.

REKLAMA

Gmina Końskie

Centrum WOŚP w Końskich będzie się mieścić w siedzibie Miejsko-Gminnego Domu Kultury przy ul. Partyzantów. Stąd z samego rana na ulice wyruszą wolontariusze i tam odbywać się będą późniejsze atrakcje. O godzinie 10:00 klub Balans zaprasza na marszobieg w miejscowości Niebo. Następnie o godzinie 13:00 morsy zanurzą się dla Orkiestry w zbiorniku wodnym w Starej Kuźnicy. Apogeum atrakcji przewidziano w sztabie w Końskich o godzinie 17:00. Tam odbędą się aukcja i koncert muzyczny, a wieczorem puszczone zostanie tradycyjne światełko do nieba.

REKLAMA

Chętni mogą wziąć udział w licytacjach online, prowadzonych w serwisie Allegro na profilu kogutex – TUTAJ lub wesprzeć eSkarbonkę – TUTAJ. Linki znajdziecie Państwo w artykule.

Gmina Radoszyce

W Radoszycach na ulicach pojawi się 30 wolontariuszy, którzy będą kwestować w miejscach publicznych i przy kościołach. Tamtejszy sztab będzie się mieścił w hali sportowej. W niedzielę o godzinie 16:00 przewidziano występy artystyczne młodzieży, loterię fantową oraz aukcję. W hali pojawią się stoiska gospodyń wiejskich oraz strefa zabawy i atrakcji dla dzieci. O godzinie 20:00 przyjdzie pora na światełko do nieba.

31. Finał WOŚP

Gmina Stąporków

W gminie Stąporków atrakcje przygotowane z myślą o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą trwały przez cały weekend. Sobota będzie dniem aktywności fizycznej, wtedy to o godzinie 9:00 w hali sportowej rozpocznie się turniej tenisa stołowego, natomiast o 15:00 turniej futsalu. W niedzielę na ulicach pojawi się 45 wolontariuszy, którzy będą kwestować od samego rana. O godzinie 12:30 nad zalewem przy ulicy Miłej zbiorą się morsy, które zapraszają do wspólnej zabawy. Później, na godzinę 16:00, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert muzyczny, po którym, o godzinie 17:00, przewidziana jest aukcja.

Stąporkowską zbiórkę można wesprzeć online, przelewając wybraną kwotę na e-Skarbonkę (Link TUTAJ). do której link znajdziecie Państwo w artykule.

Gmina Gowarczów

Gmina Gowarczów nie posiada swojego sztabu, w Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej znajduje się jednak puszka stacjonarna, która przypisana jest do Końskich. Tam też przewidziano atrakcje dla mieszkańców. O godzinie 13:00 odbędą się występy taneczne i muzyczne, po których uczestnicy będą mogli wziąć udział w aukcji. O 20:00 zostanie wypuszczone światełko do nieba.

Gmina Smyków

W gminie Smyków też będzie możliwość wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tam w weekend odbędzie się wydarzenie dla fanów pieszych spacerów, podczas którego będą zbierane pieniądze. W sobotę o godzinie 16:30 w Cisowniku rozpocznie się zimowy rajd z pochodniami. Na jego mecie, o godzinie 17:30, przewidziano ognisko z wiejskim jedzeniem, występy muzyczne, pokaz umiejętności strażackich oraz aukcję.

Zarówno w sobotę jak i niedzielę w Miedzierzy odbędzie się IV Turniej Futsalu na rzecz WOŚP, starcia rozpoczną się o godzinie 9:00 w oba te dni.

To wszystko, co przygotowano w powiecie koneckim z okazji 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W naszym portalu jak zawsze znajdziecie Państwo zbiór relacji z przebiegu tego weekendu na konecczyźnie. Przypominamy, że tegorocznym celem zbiórki jest walka z sepsą.

REKLAMA

9 thoughts on “31. Finał WOŚP w powiecie koneckim. Co? Gdzie? Kiedy? [wideo]

 1. Goska pisze:

  W Biedronce znajdziemy szereg produktów sygnowanych logiem WOŚP. Kupując je, klienci wspierają jednocześnie 31. Finał Orkiestry, ponieważ cały przychód z ich sprzedaży zostanie przekazany na rzecz organizacji WOŚP.

 2. Ewka pisze:

  Jak to przy kościele?
  Owsiak pluje na kościół więc niech nie zbierają od ludzi wychodzących z kościoła.

 3. Halina pisze:

  W TVP znowu zakryją serduszka. Propaganda dla plebsu. Minister zdrowia Szumowski ukradł 80mln za respiratory i cisza, tu są Nasze pieniądze na sprzęt do szpitali.

 4. zzz pisze:

  ci którzy plują na owsiaka nie powinni korzystać z sprzetu kupionego przez fundacje, ewka przede wszystkim, lepiej dać księdzu jeszcze ma mało ,albo rydzykowi ,wstydżcie sie mocherowe berety

  • Emilia pisze:

   Żal mi cię, biedny ciemny człowieku. Nie masz żadnego pojęcia o finansowaniu służby zdrowia. Poczytaj chociaż o Owsiaku, może cię oświeci, jak bardzo jesteś zmanipulowany.
   Chcesz dać na sprzęt to wpłać na konto szpitala w Końskich.

 5. Moto Parafia pisze:

  Tak wpłacę na szpital w Końskich, gdzie na zabieg czeka się 2 lata.
  Niech płacą przedstwiciele *** zamiast obżerać się na wszystkich studniówkach organizowanych w powiecie.

 6. zzz pisze:

  no służbę zdrowia finansuje państwo i dlatego czas oczekiwania na dostęp do specjalisty to ok 2-3 lata szybko co a zmanipulowana jesteś ty no ale tvp mówi prawde ,a wpłacam tylko na szpital w prokocimiu i nie życzę nikomu tam być ,bo byłem i moje dziecko korzystało ze sprzętu zakupionego przez WOŚP ,to tyle, żal mi cię Emilio zaślepiona tvp

 7. Filemon pisze:

  Pisowski plebs zmanipulowany przez TVP każdemu życzy źle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *