31 raz w Fałkowie na Dzień Kobiet królowała siatkówka [wideo, zdjęcia]

Drużyna Czarnych Szczerców okazała się najlepsza w 31 turnieju piłki siatkowej zorganizowanym z okazji Dnia Kobiet w Fałkowie. To turniej z jedną z dłuższych tradycji w powiecie koneckim. Świetnie zaprezentowały się także gospodynie z GLKS, które zajęły drugie miejsce.

„Pierwszy turniej został rozegrany w 1983 roku, czyli dość dawno. W niektórych latach ze względu na różne przyczyn nie był organizowany. Natomiast w tym roku mamy już 31 ten turniej […] Od tego się zaczęło, że na Dzień Kobiet robiliśmy turniej panny-mężatki. Później okazało się, że nawet i babcie grały. Przyszły jednak takie czasy, że zaczęło nam po prostu brakować mężatek. Dlatego zmieniliśmy, że już wszystkie panie, połączone drużyny i panien i mężatek i tak dalej „ – opowiada Mieczysław Szymczyk, jeden z inicjatorów turniejów siatkówki na Dzień Kobiet w Fałkowie.

Na 31. tradycyjny turniej w sobotę do Hali Sportowej w Fałkowie przybyło siedem drużyn: dwa zespoły GLKS-u Fałków, Czarni Szczerców, Pilica Przedbórz, Forever Young Przedbórz, I LO Końskie i KPS Nowiny. Rywalizacja stała na wysokim poziomie. Łącznie na parkiecie pojawiło się około 70 zawodniczek. Po rozegraniu 13 spotkań w finale spotkały się drużyny GLKS FAŁKÓW oraz Czarni Szczerców. Po emocjonującym spotkaniu górą okazały się kobiety ze Szczercowa. Czarni pokonali GLKS 2:1.

Podczas uroczystego zakończenia, wszystkie drużyny otrzymały puchary, najlepsze zawodniczki w swoich drużynach zostały wyróżnione statuetką, natomiast wszystkie kobiety obecne w hali – otrzymały kwiaty z okazji Dnia Kobiet. Puchary oraz kwiaty wręczał wójt gminy Fałków Henryk Konieczny oraz Przewodniczący Rady Gminy Piotr Gonerka. Główną nagrodą dla zwycięskiej drużyny był tort  ufundowany przez Piekarnię „Smoląg” z Czermna.