REKLAMA

320 uczestników XXII Marszu po Medal [wideo, zdjęcia]

W sobotę rano 320 piechurów wzięło udział w XXII Marszu po Medal, organizowanym przez konecki oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Najwytrwalsi pokonali nawet 50 kilometrów.

REKLAMA

Wydarzenie rozpoczął Wojciech Pasek, prezes koneckiego PTTK. Obejmowało ono trzy trasy: 50, 25 i 12,5 km. Mimo niesprzyjającej pogody uczestnicy nie zrazili się i frekwencja dopisała.

– „Kolejna, 22. edycja, dawniej maratonu na 50 kilometrów, teraz Marszu po Medal. Zaczęło się z Robertem Korzeniowskim w 2001 roku. Wówczas na starcie stanęło 330 osób, dzisiaj mamy podobną liczbę, bo 320 uczestników, w tym niezawodna grupa dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich” – mówił Wojciech Pasek.

REKLAMA

W imprezie wziął udział między innymi starosta konecki Grzegorz Piec. Fani turystyki zjechali także spoza naszego powiatu. Niektórzy pamiętają pierwsze edycje wydarzenia, inni próbowali swoich sił pierwszy raz.

– „Uważam, że to jest fajna opcja spędzenia czasu. Chodzimy od najmłodszych lat tak naprawdę. Przyszłyśmy tutaj z naszą Szkołą Podstawową nr 2 w Końskich. Towarzyszy nam tutaj pani Elżbieta Jakubowska i pani Małgorzata Konieczna. To też tak dla kondycji. Fajnie się spędza czas” – powiedziały nam Maja i Kornelia.

– „Chciałyśmy jakoś aktywnie, pomysłowo spędzić czas w weekend, zamiast siedzieć w domu i się nudzić, bo tak naprawdę nie mamy co robić w domu poza uczeniem się albo graniem na komputerze” – mówiły Ola i Lena, uczennice SP nr 2 w Końskich.

– „W tym marszu biorę już udział drugi raz. Daleko do pracy chodzę, więc codziennie 3 km w jedną i w drugą stronę i postanowiłem się zrealizować w ten sposób” – opowiedział Marcin.

Mimo deszczu humory dopisywały uczestnikom, którzy żwawo ruszyli w trasę, aby zdobyć tytułowy medal.

Zdjęcia (P. Malinowski, G. Tysiąc):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *