REKLAMA

34. Rajd Zimowy jako indywidualna wędrówka [zdjęcia]

34. Rajd Zimowy był zimowym nie tylko z nazwy. Odbył się on przy prószącym śniegu i w sporym mrozie. Z uwagi na sytuację epidemiczną rajd zorganizowany w ostatnią sobotę musiał mieć charakter indywidualnej wędrówki. Organizatorem wydarzenia był konecki oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. 

REKLAMA

Odznakę Turysta Ziemi Koneckiej w stopniu brązowym odbiera Anna Stankiewicz z Kielc

W sobotę odbyła się 34. edycja Rajdu Zimowego, który miał w tym roku charakter indywidualnej wędrówki. Dopisali uczestnicy, spisała
się też pogoda, która przyprószyła mocno śniegiem, przymroziła odrobinę, dzięki czemu rajd był zimowy nie tylko z nazwy.

Wśród uczestników rajdu znaleźli się mieszkańcy Końskich, Modliszewic, Radoszyc, Gowarczowa, Opoczna, Skarżyska-Kamiennej, Kielc, a nawet Warszawy czy Łodzi. Trasa rajdu została wytyczona w formie pętli z początkiem i końcem przy nowej siedzibie biura PTTK w Końskich (budynek dawnego Gimnazjum nr 2 przy ulicy Partyzantów w Końskich) i wiodła uczestników ulicą Browarną w kierunku Stadnickiej Woli, leśnymi duktami do Górnego Młyna i Piły, a następnie przez Pomyków, Czerwony Most do Końskich.

REKLAMA

Podczas wędrówki była możliwość indywidualnego ogrzania się przy ognisku, zaś na mecie na wszystkich czekał słodki poczęstunek i pamiątkowy dyplom uczestnictwa. Każdy wziął też udział w losowaniu upominków.

Wręczono kilka odznak turystycznych Turysty Ziemi Koneckiej. Odznakę w stopniu brązowym odebrała Anna Stankiewicz z Kielc, w stopniu złotym: Andrzej Nowak z Opoczna I Anna Tkaczyk z Końskich.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “34. Rajd Zimowy jako indywidualna wędrówka [zdjęcia]

  1. Pingback: Imprezy organizowane przez PTTK w Końskich w 2021 roku | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *