REKLAMA

Pięć osób w szpitalu po wypadku na DK42 w Czerwonym Moście [wideo, zdjęcia]

W niedzielne popołudnie na drodze krajowej 42 w miejscowości Czerwony Most w gminie Końskie doszło do groźnie wyglądającego zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia do szpitala zostało zabranych 5 osób. Droga jest zablokowana.

REKLAMA

Zdarzenie miało miejsce po godzinie 18 –  ” W miejscowości Czerwony Most na drodze krajowej 42 zderzyły się dwa samochody osobowe, którymi podróżowało łącznie 5 osób. Wszyscy poszkodowani opuścili pojazdy przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Strażacy wraz z zespołem medycznym strażacy udzielili pomocy wszystkim podróżującym. Polegała ona opatrzeniu drobnych otarć, stłuczeń oraz udzieleniu wsparcia psychicznego. Neutralizowali też wycieki z pojazdów” – informuje młodszy brygadier Mariusz Czapelski, oficer prasowy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich, a o szczegółach wypadku opowiada sierżant Krzysztof Bernat, pełniący obowiązki oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich – „Kierująca pojazdem marki Audi jadąc w kierunku Stąporkowa z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn zjechała na przeciwległy pas doprowadzając do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka samochodem marki Ford. W wyniku zdarzenia do szpitala zabranych zostało 5 osób.”

REKLAMA

Droga jest zablokowana w obu kierunkach. Wszyscy jadący w tym czasie DK42 przez Czerwony Most od strony Stąporkowa kierowani są objazdem przez miejscowość Górny Młyn, natomiast od strony Końskich objazdy wytyczone zostały ulicą Nadstawną do miejscowości Koczwara. Utrudnienia mogą potrwać do 3 godzin.

Zdjęcia (Wojciech Piłat, Cezary Szczepanik):

REKLAMA

Dodaj komentarz