REKLAMA

55 kg żywności na głowę rozdano już w Gminie Słupia [wideo]

To kolejny projekt mający wesprzeć tych nieco gorzej radzących sobie w gminie Słupia Konecka. Urzędnicy wspólnie z kieleckim Bankiem Żywności od jakiegoś czasu rozdają paczki żywnościowe.

REKLAMA

Projekt „Pomoc żywnościowa na lata 2014-2020” najbardziej rolnicza gmina naszego powiatu realizuje wspólnie z Bankiem Żywności. Zaangażowane jest też Stowarzyszenie „Przyszłość dla Mnina”, które zapewnia magazyn do przetrzymywania żywności.  A jest co przetrzymywać, bo do tej pory wydano już tony produktów!

„W tym obiekcie Mnin został stworzony taki magazyn, gdzie zostają te paczki żywnościowe wydawane dla ponad 920. rodzin, a to jest na osobę ponad 55 kilogramów dotychczas. W naszej gminie te potrzeby są dosyć duże. Mieszkańcy utrzymują się głównie z działalności rolniczej, a tutaj stawki są niskie i co za tym idzie przychody też.”  – opowiada nam wójt Gminy Słupia Konecka, Robert Wielgopolan.

REKLAMA

To kolejna akcja mająca na celu wsparcie najsłabszych na tym terenie. Niedawno z sukcesem w gminie zaistniała „Szlachetna Paczka”, a także otworzono dom dziennej pomocy „Senior Wigor” w Pilczycy. W przypadku pomocy żywnościowej nie chodzi tylko o przekazywanie rodzinom produktów. Są one też edukowane z tego jak najefektywniej z nich korzystać.

„Dodatkowo przy tej współpracy funkcjonuje też taki projekt towarzyszący. Mieszkańcy mogą brać udział w warsztatach kulinarnych podczas których edukowani są z tego jak żywność należy wykorzystywać, by oszczędzać i produkt i pieniądze. Chodzi tutaj o dobre zarządzanie żywnością.”  – kończy Wielgopolan.

Wójt Gminy Słupia Konecka, Robert Wielgopolan.

Wójt Gminy Słupia Konecka, Robert Wielgopolan.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *