REKLAMA

60 zawodniczek rywalizowało w Wiosennym Turnieju Olimpii Końskie [zdjęcia]

W sobotę w hali sportowej w Stadnickiej Woli 60 dziewcząt reprezentujących cztery szkoły podstawowe z terenu naszej gminy uczestniczyło w pierwszym w tym roku międzyszkolnym turnieju organizowanym przez UKS Olimpię Końskie w ramach zadania „Organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży propagującego ideę trzeźwego oraz zdrowego stylu życia poprzez imprezy profilaktyczne o charakterze sportowym”. Zwyciężyły  Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich oraz Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli.

REKLAMA

Turniej rozgrywano z podziałem na dwie kategorie – starszą i młodszą. W trakcie turnieju dziewczynki aktywnie uczestniczyły w spotkaniu poświęconym profilaktyce uzależnień poprowadzonym przez Konrada Zwierzchowskiego. W grupie młodszej grały dwie drużyny reprezentujące: SP nr 1 w Końskich i SP w Stadnickiej Woli, które rozegrały ze sobą trzy mecze. Lepszą okazała się drużyna ze Stadnickiej Woli.

REKLAMA

W kategorii 2011 i młodsze wystąpiły reprezentacje czterech szkół: Jedynki Końskie – dwa zespoły, Pomykowa, Modliszewic, Stadnickiej Woli. Dziewczęta grały systemem „każdy z każdym”.

Klasyfikacja końcowa grupy starszej
1 miejsce SP nr 1 w Końskich
2 miejsce SP Modliszewice
3 miejsce SP Stadnicka Wola
4 miejsce SP Pomyków
5 miejsce SP nr 1 Końskie II

Najskuteczniejszą zawodniczką turnieju została Julia Wołczyńska, uczennica Szkoły Podstawowej w Modliszewicach, która rzuciła 13 bramek. Opiekunowie wybrali najwszechstronniejszą zawodniczkę turnieju – tytuł ten przypadł Kornelii Lachowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich.
Trenerzy wybrali również wyróżniające się zawodniczki w drużynach. Zostały nimi: Zuzanna Kołtonowska i Gabrysia Rurarz ze szkoły w Stadnickiej Woli, Blanka Kosmal, Sara Łyżwa i Natalia Kołodziej z SP nr 1 w Końskich, Aleksandra Wilk z SP w Pomykowie, Natalia Witczak z SP w Modliszewicach.

Wszystkie uczestniczące w turnieju dziewczynki otrzymały słodycze, a wyróżniające się zawodniczki również dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci drobnego sprzętu sportowego. Opiekunowie zespołów: Magdalena Hurec, Krzysztof Słonicki i Jacek Dzitkowski, Konrad Zwierzchowski, Dariusz Sokołowski. Zarząd Klubu w imieniu swoim i wszystkich zawodniczek dziękuje nauczycielom wychowania fizycznego za poświęcenie swojego wolnego czasu na rozegranie turnieju.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *