7 medali Koneckiej Sekcji Karate w Kielcach [zdjęcia]

W sobotę w hali widowiskowo-sportowej w Kielcach, odbyła się pierwsza edycja Świętokrzyskiej Ligi Karate Koronea organizowana przez Kielecki Klub Karate Kyokushin Koronea. W turnieju o medale walczyła Konecka Sekcja Karate.

Do zawodów przystąpiło 175 zawodników. W lidze udział wzięli zawodnicy z regionu świętokrzyskiego i kilkunastu klubów z całej Polski, między innymi Łodzi, Sochaczewa, Skierniewic czy Lublina. Sędzią głównym turnieju był Shihan Roman Kęska (5 dan) z Krakowa.

Z koneckiej sekcji wystartowało 14 osób: Alicja Kośka, Sandra Kosierkiewicz, Wiktoria Czyżewska, Natalia Więckowicz, Wiktor Kresa, Wojciech Kresa, Jakub Persona, Mateusz Rutkowski, Adrian Loranty, Oliwier Mucha, Igor Kosierkiewicz, Kacper Sulgostowski, Juliusz Owczarek i Martyna Jedynak.

Konecka Sekcja Karate zdobyła 7 medali: 2 złote (Alicja Kośka i Wiktoria Czyżewska), 2 srebrne (Martyna Jedynak i Jakub Persona) oraz 3 brązowe (Kacper Sulgostowski, Sandra Kosierkiewicz, Natalia Więckowicz). Wszyscy stoczyli bardzo ładne walki. Po raz kolejny z bardzo ładnej strony pokazał się 10-letni Kacper Sulgostowski, który uplasował się na 3 miejscu, ale stoczył trzy piękne walki. Pierwsze dwie wygrał przed czasem (kopnięciami w głowę), uległ dopiero w półfinale bardzo utytułowanemu zawodnikowi, wielokrotnemu medaliście krajowych i międzynarodowych zawodów. Na swoim koncie chłopiec ma nawet tytuł Mistrza Otwartych Mistrzostw Austrii. Kacper w koneckiej sekcji trenuje od niedawna, tym bardziej jego sukcesy cieszą jego trenerów i opiekunów.

„Przed nami ostatni start w sezonie letnim w najbliższy weekend. Jedziemy do Leżajska na dobrze obsadzony Turniej Międzynarodowy. Będzie ciężko, ale tanio skóry nie sprzedamy” – deklaruje sensei Beata Kij, trenerka Koneckiej Sekcji Karate Kyokushin.